Aegade suurimal tänavapiknikul lootus lisalaudadele

Ürituse projektijuht Kristina Mägi ja tänavapikniku idee “maaletooja” Terje Nepper.

FOTO: Gunnar Siiner/Saarte Hääl

Kuressaare tänavapikniku korraldajatele on abikäe ulatanud ettevõtjad, kellel on idee paigaldada oma kuludega Raekoja tänavale veel kuni 120 lisalauda.

Ettepaneku tegid Coop Saaremaa ja Thule koda. Tänavapikniku projektijuht Kristina Mägi ütles, et selline pakkumine teeb üksnes rõõmu, sest korraldajate endi käsutuses olevad 420 piknikulauda broneeriti juulikuus vaid paari nädalaga. Praegu on ootejärjekorras veel 80 lauasoovijat.

Coop Saaremaa ostujuht Risto Leedo ütles Saarte Häälele, et selline plaan tõepoolest on, kuid kas see ka tegelikult realiseerub, selgub tuleva nädala keskel. Thule koja peremees Andres Tinno sõnas, et heas ja külalislahkes peres otsitakse ikka laua äärde toole juurde, kui külalisi tuleb rohkem kui oodatud. "Nii ka meie puhul. Lisaks on ka Raekoja tänav saanud oluliselt uuema ja värskema ilme. Seega kui juba, siis juba!"

Kui asi õnneks läheb, mahutavad 540 lauda 4300 inimest. Kristina Mägi märkis, et piknikuliste hulka arvatakse ka söögikohtade tänavaterrassidel istujad ning kui juurde lisada veel niisama lauast lauda liikuvad jalutajad, võib osalejate üldarvuks julgelt arvestada rekordilised enam kui viis tuhat inimest.

Tänavapikniku tulevik ja võimalik kasvamine ongi seotud põhiliselt laudade hulgaga ja sellega, kuidas suudetakse korraldada laudade võimalikult kiire paigaldamine ning hiljem sama kiire kokkupanemine, et mitte takistada piknikujärgset tänavakoristust. Mägi nentis, et kui praegu pargi nurgast algav ning piki Lossi ja Tallinna tänavat kuni Ferrumi kaubamajani ulatuv piknikulaud peaks edaspidi kasvama, siis pigem pikkuses. Samas haakub Raekoja tänava lisaharu tema hinnangul laudade riviga väga hästi, kuna algab otsaga keskväljakult.

7. septembri õhtul toimuvale tänavapiknikule eelneb aga suur turupäev "Maa tuleb linna". Kuressaare kesklinnas võtavad siis platsi suured ja väikesed talunikud, toidutootjad ja käsitöölised. Kohale tuuakse loomulikult ka loomad ja põnevad põllumajandusmasinad, mis pargitakse otse kesklinna. Turupäeval kuulutab Saarte Hääl traditsiooniliselt välja ka Saaremaa aasta põllumehe.

Tagasi üles