Kallemäe kool sai taas ainulaadse kvaliteeditunnistuse

Raul Vinni
, ajakirjanik
Copy
President Kersti Kaljulaidi sõnul on Kaire Kiili juhitav Kallemäe kool sealsete laste ja nende vanemate jaoks palju enamat kui vaid õppeasutus.
President Kersti Kaljulaidi sõnul on Kaire Kiili juhitav Kallemäe kool sealsete laste ja nende vanemate jaoks palju enamat kui vaid õppeasutus. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kallemäe kool on Eestis ainuke, kus rakendatakse kogu asutuses Euroopa kvaliteedijuhtimise süsteemi EQUASS, mida on propageeritud eelkõige sotsiaalasutuste seas. Hiljuti tegi kool läbi 1,5 aastat kestnud sertifikaadi uuendamise ja auditeerimise ning nüüd omatakse tunnistust aastani 2022. 

Koolijuht Kaire Kiili sõnul on selle süsteemiga seni liitunud enamasti sotsiaalasutused ning koolid vaid rehabilitatsiooniosaga. Saaremaal ükski teine asutus peale Kallemäe kooli EQUASS-süsteemiga liitunud ei ole.

Kiili sõnul ei ole selline tunnustus midagi materiaalset ega käegakatsutavat. "See on midagi palju tähtsamat," kinnitas ta. Nimelt annab see tema hinnangul kooli õpilastele, vanematele ja kõigile partneritele kindluse, et koolis tehtav töö tagab parima võimaliku tulemuse iga lapse jaoks.

Tagasi üles