PILTUUDIS: Kalade mõõduvõttu sekkus haug

Markuse haug

FOTO: Markus Lindlaan

Jahist suuremale ahvenale on saamas jaht mistahes suuremat sorti kalale – kui seni on kalamehed läkitanud Saarte Hääle toimetusele fotosid üha suurematest ahvenatest, siis nüüd lisandus nende kõrvale foto haugist.

„1. juunil kell 8 hommikul läksin Salme jõeäärde kalale, umbes kell pool 9 näkkas,“ kirjeldas oma saagist foto saatnud Markus Lindlaan. „Kerimise järgi teadsin, et on suur kala,“ märkis kalamees. „Kui kaldale sain, oli otsas 2,01 kg kaaluv haug.“

Läinud nädalal avaldasime Saarte Hääle veebiküljel foto õnnelikust tuuleenergiaärimehes Oleg Sõnajalast, kellele pakkus rõõmu Salme jõest välja sikutatud 750 g ja 37,5 cm pikkune ahven.

Selle peale võttis toimetusega ühendust hobikalamees Jaanus Tamkivi, kes tõdes, et tema jaoks algab mõiste suur ahven ikka kaalust vähemalt üks kilo ning saatis toimetusele pildi endast koos 42 sentimeetrise 1,2 kilo kaaluva ahvenaga.

Kohalike kalameeste ahvena-rekordid said mõni päev hiljem täiendust, kui Saarte Hääle toimetusele laekus Taavo Kuusiku fotojäädvustus pilt 1,4 kg kaalunud ahvenast ja oma 31. juuli saavutusega - 1,5 kilo kaaluva ahvenaga - tuli lagedale ka kutseline kalur Erik Saar.

Kas keegi suudab üle trumbata? Saada meile pilt oma rekord-kalast! uudis@saartehaal.ee

Tagasi üles