Ilmateenistus hoiatab keskööl Saaremaalt algava tormi eest

Saarte Hääl
Copy
Foto: Ülari Velviste
Foto: Ülari Velviste Foto: Saarte Hääl

Ilmateenistus väljastas Lääne-Eesti saartele teise astme tormihoiatuse. Alates keskööst hakkab tuul Saaremaal hoogu koguma ning homme päevaks ulatuvad tuulepuhangud 25 m/s.

Ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak tõi välja, et teisipäeval koondub Botnia lahe ja Soome kohale kaheosaline madalrõhkkond ning muutub aktiivsemaks. Eesti jääb selle tuulisesse lõunaserva.

"Kesköö paiku algab Saaremaal edela- ja läänetuule tugevnemine, vastu hommikut on puhanguid 20, päeval kuni 25 m/s, õhtul jääb tuul veidi nõrgemaks," kirjeldas Paljak Saarte Häälele eesootavat ilma. Aeg-ajalt sajab ka vihma ning õhutemperatuur on öösel 7..11, päeval 10..12°C.

Kolmapäeval nihkub madalrõhkkondade tandem Botnia lahe äärest lõuna poole ja selle vahetus läheduses ulatub öö hakul edela- ja läänetuul veel puhanguti 20 m/s. Pärast keskööd tuul nõrgeneb ning päev on juba mõõduka edelatuulega. Suuremat sadu Paljaku sõnul Saaremaal ei tule, kuid kergete vihmahoogude võimalus siiski on. Õhutemperatuur on öösel 5..9, päeval 11..13°C.

Neljapäeval ulatub nõrgenev madalrõhkkond vööndina üle Eesti. Öösel Saaremaal suuremat sadu ei tule, päeval sajab vahetevahel vihma. "Tuul on enamasti nõrk ja valdavalt läänekaarest, õhtul võib loodetuul veidi tugevneda," tõdes Paljak. Õhutemperatuur on öösel 4..9, päeval 10..12°C.

Reedel madalrõhkkond nõrgeneb ja päeval kaugeneb ida poole ning selle järel püsib hoovihma võimalus. Õhuvool pöördub sünoptiku andmeil põhjakaarde ning algab külmema õhu sissetung. Õhutemperatuur on öösel 4..7, päeval 6..8°C.

Laupäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja Skandinaavia poolt laieneb kõrgrõhkkond üle Läänemere, kuid hoovihma võimalus püsib. Tuul puhub põhjast ja kirdest ja on enamasti mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, rannikul kuni 7, päeval 6..8°C.

Pühapäev tuleb kõrgrõhkkonna servas suurema sajuta. "Kuid üksikuid vihmahooge siiski välistada ei saa ning seda eriti Saaremaa lääneservas," kirjeldas Paljak. Põhja- ja kirdetuul on mõõdukas. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal alla 0°C, rannikul jääb 5°C ümbrusse, päeval on 5..8°C.

Esmaspäeval ulatub kõrgrõhkkond tõenäoliselt servaga Eesti kohale. "Siis on saju võimalus väike, tuul võrdlemisi nõrk ja ilm ikka kõle," nentis Taimi Paljak.

Tagasi üles