Joobnuna sõitnud saarlane võttis veretesti kohustuse

Eestis on mootorsõiduki juhile lubatud 0,2 promilline joove.

FOTO: Piotr Łatacha / PantherMedia / Piotr Łatacha

Saaremaal korduvas joobes juhtimises süüdi mõistetud mees võttis kohustuse hoiduda alkoholi liigtarvitamisest ning tõendada seda regulaarsete veretestidega.

"Mõistlik on tegeleda joobes juhtimiste põhjuste, mitte üksnes tagajärgedega," ütles prokurör Rainer Amur. "Näen oma praktikas, et ainuüksi karmid karistused annavad vähe tulemust. Sellepärast aitab prokuratuur neil, kes oma probleemi tunnistavad, teha esimese sammu paranemise poole."

33-aastane saarlane tabati purjuspäi autoroolist Kuressaares 22. septembril. Et teda on joobes juhtimise eest karistatud ka 2017. aastal, heitis prokuratuur talle kohtus ette korduvat joobes juhtimist, mille puhul ei võimalda seadus täielikult tingimuslikku karistust.

Seega tuleb mehel talle mõistetud aastapikkusest vangistusest 10 päeva kohe ära kanda. Ülejäänud vangistust ei pöörata täitmisele, kui ta järgib aasta- ja kaheksa kuu pikkuse katseaja jooksul kõiki käitumiskontrolli nõudeid ega pane toime uut kuritegu. 

Samuti kohustus ta andma oma kuludega iga poole aasta tagant vereanalüüsi, millega on võimalik kontrollida alkoholi liigtarvitamise näitajaid veres pika aja jooksul.

Lisakaristusena jäi mees viieks kuuks ilma juhtimisõigusest ning tal tuleb tasuda ligi 500 eurot menetluskuludeks ja sundraha.

Prokuratuuri ja süüdistatava vahel sõlmitud karistuskokkuleppe kinnitas maakohus 24. septembril.

Tagasi üles