E, 27.03.2023

Saarte noored on oodatud keskkonnaprogrammi

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Saarte noored on oodatud keskkonnaprogrammi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: unsplash.com

YENESIS-programm pakub Eesti saartelt pärit või seal elavatele noortele võimaluse saada põhjalikku ettevalmistust tööks keskkonnahoidlikes valdkondades.

Programmi nooremekspert Kerli Kirsimaa ütles, et noortel on kasulik sellest ettevõtmisest osa võtta, kuna karjäärivalikute tegemine on noores eas tihtipeale keeruline ja valikut langetades peaks olema kindel, et valitud eriala tulevikus ka töökoha tagab. Valides karjääri rohemajanduse valdkonnas, on noore kindlustatus oma tuleviku töökoha suhtes suurem, kuna iga töökoht peaks maailma ressursside piiratust ja kliimamuutust arvesse võttes panustama tulevikus järjest enam keskkonna jätkusuutlikkusse, kõneles Kirsimaa.

Ta märkis, et toetades kestlikku arengut läbi oma töökoha, saab panustada majanduse, ühiskonna ja kogu meid ümbritseva keskkonna jätkusuutlikkusse. "Lisaks on programm mõeldud just noortele saartelt, et edendada saarte rohemajandust," ütles Kirsimaa. Programm algab jaanuaris ja kestab orienteeruvalt sügiseni. Kandideerida saab 10. novembrini.

Kandideeri, kui…

Oled 19–30-aastane (vähemalt keskkooli lõpetanud) noor ja oled pärit /elad mõnel Eesti saarel, oled huvitatud tööst rohemajanduse valdkonnas või omad diplomit keskkonna või energeetika alal, saad inglise keelega hästi hakkama nii kõnes kui ka kirjas, hetkel ei tööta, ei õpi ega osale ka ühelgi koolitusel.

Märksõnad
Tagasi üles