Torm jättis elektrita tuhanded majapidamised

Saarte Hääl
Copy
Elektrikatkestuse kaart kella 18.00 ajal.
Elektrikatkestuse kaart kella 18.00 ajal. Foto: Erakogu

Tugev tuul on võtnud elektri tuhandetest majapidamistest üle Eesti, Saaremaal on elektrita üle 2800 elamise.

Ohtlikud Ilmanähtused Eestis facebooki leheküljel seisis, et täna kella 13:00 ajal päeval paiknes tormitsükloni kese Saaremaa ja Hiiumaa vahel. Tuul kogus merel ja mandri lõunaosas kiiresti hoogu ning liigus ida suunas. Kella 14:50 seisuga oli elektrita Eestis üle 9000 majapidamise ning enim katkestusi esines Saaremaal ja mandri lõunaosas.
"Puhangud küündivad Lõuna-Eestis juba 20 meetrini sekundis ja üle sellegi. Lähitundidel pole välistatud iiliti max 22-25 m/s. Korjake oma koduhoovilt kergesti õhku tõusvad asjad ära ja võimalusel parkige autod puudest eemale," seisis lehel olevas hoiatuses. Päeval mõõdeti Sõrve kandis puhanguks 31,2 m/s, Vilsandil 29,5 m/s ja Ruhnul 29,8 m/s. Õhtul kella 18.00 ajal oli Saaremaal elektrita ligi 2875 majapidamist.

Riigi Ilmateenistus on Saare, Pärnu, Viljandi, Valga, Tartu, Põlva ja Võru maakondadele andnud II astme tormihoiatuse. „Torm hakkas alates täna ennelõunast liikuma üle Saaremaa, Pärnumaa ja Viljandimaa. Murrab puid liinidele ning põhjustab hulgaliselt rikkeid,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen, lisades, et Elektrilevi tegeleb igal pool aktiivselt rikete kõrvaldamisega ning teeb ka koostööd päästeametiga, kuid suure tõenäosusega jätkub rikete kõrvaldamine ka täna öösel ja homme päeval.

Päästeameti andis soovitused tormi korral liiklemiseks:

* ÄRA SÕIDA AUTOGA. Kui sõit on vältimatu, tangi auto ning võta kaasa laetud mobiiltelefon.

* Sõidukit juhtides vali sobiv kiirus. Arvesta, et teele võib takistusi kukkuda.

* Tugeva vihma korral peata sõiduk teeserval ning lülita sisse ohutuled. Ohutuled lülita sisse ka siis, kui teele langenud puu takistab edasi liiklumist – nii oled teistele liiklejatele märgatav ja vähendad raske õnnetuse juhtumise riski.

Päästeameti soovitused elektrikatkestuseks valmistumisel:

· Lae täis mobiiltelefonide akud ja akupangad.

· Varu patareisid taskulampide jaoks.

· Varu joogivett ja toitu, mida on võimalik ilma elektriliste vahenditeta valmistada.

Tagasi üles