Kümne kuuga sündis aasta jagu lapsi

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
SEPTEMBRIPOISS: Johannes Lõhmuse ja Inga Põlluääre pisipoeg Karl Gustav sündis 
Kuressaare haiglas 6. septembril.
SEPTEMBRIPOISS: Johannes Lõhmuse ja Inga Põlluääre pisipoeg Karl Gustav sündis Kuressaare haiglas 6. septembril. Foto: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Tänavu kümne kuuga on Saare maakonnas sündinud juba rohkem lapsi kui mõnelgi eelmisel aastal kaheteistkümne kuu peale kokku.

Naistearst Thea Rahumeele sõnul on käesoleval aastal Kuressaare haiglas ilmavalgust näinud koguni 228 last. Eelmisel aastal sündis haiglas 250 last. "Kuna kaks kuud on veel aasta lõpuni aega, loodame, et vähemalt 260 sünnitust tuleb tänavu kokku küll," ütles Rahumeel, lisades, et niisugune on tagasihoidlik prognoos.

"Mulle endale tundub, et rohkem on ka neid naisi, kes on sünnitanud juba kolmanda või neljanda lapse," rääkis Rahumeel. "Hiljuti, oktoobris sünnitas üks naine meie haiglas koguni oma viienda ja teine kuuenda lapse."

Rahumeel lisas, et Kuressaare haiglasse tulevad sünnitama ka mandri naised, kes on rasedana arvele võetud mujal.

Saare maakonnas on tänavu kümne kuuga registreeritud 309 sündi. Võrdluseks – kogu 2017. aasta peale läks kirja 305 sündi. Tänavustest beebidest 293 on registri järgi Saaremaa valla elanikud.

"Tohutu suurt vahet tänavu varasemate aastate sündide arvuga ei ole, aga aasta pole veel läbi," ütles Saaremaa vallavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Avo Levisto.

Levisto sõnul sünnib aastas maakonda lapsi ligi 300, keskmiselt 25 beebit kuus.

"Sel aastal on sünnid jaotunud kuude kaupa üsna ebaühtlaselt," tõdes Levisto, lisades, et tavalisest rohkem sünde läks kirja tänavu suvel, koguni 40 ringis kuus. 

Eelmise viie aasta lõikes läks kõige rohkem sünde kirja mullu – 320 sündi. Kõige beebidevaesem aasta maakonnas oli aga 2016, mil tuli ilmale 286 last.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles