E, 2.10.2023

Laevakompanii pankrotihaldur jäi ametisse

Andres Sepp
, Saarte Hääle tegevtoimetaja
Facebook
Comments
Vjatšeslav Leedo.
Vjatšeslav Leedo. Foto: Saarte Hääl

Kohus keeldus vabastamast Saaremaa Laevakompanii pankrotihaldurit, nagu nõudsid SLK-ga erinevate väidetavate võlgade pärast kohut käivad endised äripartnerid.

Vjatšeslav Leedo endised äripartnerid parvlaevaäris soovisid SLK pankrotihalduri Veli Kraavi ametist vabastamist, kuna nende väitel tegutseb Kraavi ainult Leedo, mitte kõigi võlausaldajate ja pankrotivõlgniku huvides.

Kohtunik kirjutas määruses, et kaebajate Olav Miili ja Richard Tomingasega seotud osaühingute Dagenhart, Paxton Assets ja Reyna Trade kaebuses toodud väited ei anna alust halduri vabastamiseks.

"Olukorras, kus menetluses on läbi viidud täielik raamatupidamise revisjon ja pooleli on lugematu arv kohtumenetlusi seoses nõuete tunnustamisega, samuti on algatatud kriminaalmenetlus, ei pea kohus õigustatuks pankrotihalduri vahetamist, kuna see suurendaks ilmselgelt pankrotimenetluse kulusid," märkis kohtunik.

Parvlaevaäri käis läbi mitme osaühingu, mis nüüdseks on kõik pankrotipesad. Pärast äri lõppemist sõlmisid ettevõtted omavahelise kokkuleppe, milles loobusid igasugustest vastastikustest nõuetest. Seejärel pöördusid aga Leedo endised äripartnerid pankrotiavaldustega kohtusse ja üritavad erinevate hagidega nüüd oma aegunud nõudeid SLK vastu maksma panna.

Kohtud on kuu ajaga teinud mitu otsust ja jätnud kõik nõuded rahuldamata.

Nii nõudis Toletum OÜ 1,4- miljonise nõude tunnustamist, kuid Harju maakohus leidis oktoobris, et nõude aluseks olevat laenu pole üldse antudki. Seega ei ole tekkinud ka laenu tagastamise kohustust.

Oktoobri lõpul sai lahendi ka Taali Grupi enam kui kahe miljoni eurone hagi. Jutt oli taas ühest väidetavast nõudest, mis oleks muutunud Saaremaa Laevakompanii pankrotipesast väljanõutavaks juhul, kui kohus oleks sellega nõus olnud.

Harju maakohus leidis aga, et nõudel pole alust, sest see on aegunud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles