Martin Vesbergi Saarte Hääles ilmunud essee võitis konkursi

Martin Vesberg.

FOTO: Erakogu

Saaremaa ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Martin Vesberg võitis esimese koha vabariiklikul esseekonkursil "Metsa roll minu elus".

Õpetaja Rita Ilvese juhendamisel kirjutatud essees "Mets õpetab, kuidas elus käituda" märgib Vesberg, et nii nagu auto, vajab ka inimene aeg-ajalt survepesu. 

Just seepärast, et küürida end puhtaks kõigest, mida pakub porine ja vihkamist täis igapäevaühiskond, käibki ta tihti metsas. Martin Vesberg ütles Saarte Häälele, et võit oli üllatus, sest varem pole ta sellistel konkurssidel eriti osalenud ja nüüd läks kohe nii hästi.

"Inspiratsioonipuudust polnud, sest teema oli südamelähedane. Kirjutasin sellest, mida tunnen ja arvan," ütles noormees kahe õhtuga valminud teksti kohta.

Kodanikuhariduse programmi "Minu riik" ja Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) koostöös tänavuseks kodanikupäevaks korraldatud konkursile esitati 225 tööd, mille hulgast valis žürii välja 24 paremat. 

2017. aastal võitis samal konkursil esikoha Saaremaa ühisgümnaasiumi toonane 10.c klassi õpilane Karl Hendrik Tamkivi, kelle juhendaja oli samuti Rita Ilves. 

Tagasi üles