Vallavõim maksab autoremondi kinni

Teeauk

FOTO: Peeter Langovits

Saaremaa vallavalitsus otsustas hüvitada Uuel tänaval oma Škoda Superbi kahjustanud sõidukiomanikule masina remondikulud.

13. novembril vallale esitatud kahjunõude järgi sõitis masin Uuel tänaval läbi veelombi, milles oli sügav auk, mis kahjustas sõiduki velgi ja veermikku. Remonditöökoja hinnapakkumise alusel taotles autoomanik 717,35 euro suuruse remondikulu või sõiduki kaskokindlustuse 200-eurose omaosaluse tasumist.

Vallavalitsus tunnistas nõuet ja nentis, et auk oli tänavakattesse tekkinud suure tõenäosusega teehooldemasina süül. Lisaks oli auk tähistamata. Kuivõrd kindlustusfirma oleks nii ehk naa nõudega valla poole pöördunud, leidis valitsus, et ei ole mõistlik hüvitada isikule vaid kaskokindlustuse omavastutuse summa, vaid kohe hüvitada kogu sõidukiomanikule tekitatud rahaline kahju.

Samas jätkub valla vaidlus Salva Kindlustusega Kohtu tänaval maikuus üle kanalisatsioonikaevu sõitnud ja külmutusseadet vigastanud Fiati remondikulude hüvitamise üle. Vallavalitsus lükkas kindlustusfirma esimese nõude tagasi, nimetades seda alusetuks. Salva Kindlustus sellega ei nõustunud ja tegi novembri lõpus ettepaneku vaidlus lõpetada, kui vallavalitsus tasub tagasinõudest poole ehk 1866 eurot.

Tagasi üles