N, 28.09.2023

Noor pikanäpumees pani ühe ööga toime kaheksa vargust

Kristina Õun
, Reporter
Facebook
Comments
Vargus. Pilt on illustreeriv.
Vargus. Pilt on illustreeriv. Foto: Ardi Truija

Varemgi varastanud ja sellega vahelejäänud kirglikul näppajal õnnestus tänavu juulikuus üheainsa öö jooksul pihta panna auto, ATV, kaks telefoni, rahakott jne, jne.

Siim Sander alustas oma suvist röövretke ööl vastu 24. juulit. Poole ühe paiku öösel näppas ta Karja pagariäri tootmishoonest mobiiltelefoni ja pani seejärel ühe talu kõrvalhoonest pihta murutraktori aku. Painutanud lahti uksehaagi, tungis ta järgmise talu kõrvalhoonesse ja võttis sealt ATV, millega sõitis ca pool kilomeetrit. Siis jäi ATV seisma ja noormees jättis selle kraaviserva maha.

Ikka selsamal ööl jõudis Siim Sander tungida veel ühe talu kõrvalhoonesse ja haarata sealt kaasa võõra rahakoti. Järgmise talu lukustamata kõrvalhoonest jäid noormehele näppu kuuspakk õlut ja pudel veini. Seejärel võttis Siim Sander võõra Fiat Dukato Maxi kaubiku, mille võti oli süütelukus, sõitis sellega esmalt Orissaarde ja jättis auto hiljem põlluteele maha. Hommikul võttis ta Orissaares Sadama kõrtsi juures seisnud Scania kaubaautost Samsung Galaxy mobiiltelefoni. 

Lisaks sellele tungis ta ajavahemikul 22.–25. juuli Orissaare gümnaasiumi hostelisse ning haaras sealt kaasa kaks tekki ja ühe padja.

Ööl vastu 27. juulit võttis Siim Sander Illiku laiult omavoliliselt Suzuki ATV, millega ta kraavi sõitis. Mõni päev hiljem näppas ta Orissaare gümnaasiumi hosteli administraatori letist uksevõtme, millega ta tuppa ka sisenes. 

3. augustil võttis pikanäpumees Leisi alevikus kauplusest kaupa koguväärtuses 157,84 eurot. Vargus jäi lõpule viimata, kuna kaupluse töötaja sai korvi koos sinna laotud produktidega tagasi.

13. novembril määrati Kuressaare kohtumajas Siim Sandrile liitkaristuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus, mille hulka arvati kaks päeva kahtlustatavana kinnipidamist. Seega jäi ärakandmata karistuseks 1 aasta, 5 kuud ja 28 päeva, mille kandmisest Siim Sander 24 kuu pikkuse katseajaga tingimuslikult vabastati. Lisaks anti ta kriminaalhooldaja hoole alla ning pandi peale alkoholi ja narkootiliste ainete tarvitamise keeld. Tsiviilhagide katmiseks tuleb Siim Sanderil välja käia 672,39 eurot ja menetluskuludena tasuda 1099,68 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles