Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rallifotograaf Jaanus Ree pani Ott Tänaku erilised hetked näitusele

FOTO: Meeli Küttim

Tallinnas asuvas fotomuuseumis avati neljapäeval rallifotograaf Jaanus Ree isikunäitus “Ott”, mis, nagu arvata võib, koosneb Ott Tänakust ülesvõetud fotodest.

Ott Tanak (EST) and Martin Jarveoja (EST) of team Toyota Gazoo Racing WRT perform at special stage nr. 2 - Icmeler during the World Rally Championship Turkey in Marmaris, Turkey on September 13, 2019 // Jaanus Ree/Red Bull Content Pool // AP-21JBT1BCH2111 // Usage for editorial use only // FOTO: Jaanus Ree

Näitusevalik on kvintessents Tänaku erilistest hetkedest – 944 kaadri hulgast valitud väljapanek peegeldab rallisportlase tõuse ja mõõnasid.

“Panime välja 11 fotot, mis iseloomustasid kõige paremini Oti lugu,” rääkis Jaanus Ree Saarte Häälele. Valikut oli fotograafil oma sõnul väga keeruline teha, kuna seitset aastat üksnes 11 pildiga kokku võtta ei ole lihtne. “Pidime välja jätma palju tugevaid pilte,” nentis kõik ralli WRC-etapid “kaasaralliv” fotograaf. 

Eksponeeritud on näitusel aga nii Reele omaseid rasketes tingimustes pildistatud dünaamilisi maastikuvõtteid kui ka klassikalisi portreefotosid. Ta enda lemmikpilt pärineb Türgi rallilt. “Türgis tehtud sõidupilt näitab nii sporti ennast kui ka ilusaid maastikke, kus ralli toimub,” põhjendas ta.

Jaanus Ree on 2019. aastal ralli maailmameistriks pärjatud Ott Tänakut WRC-rallit kajastades pildistanud 2013. aastast. Peamiselt pildistabki ta oma sõnul rallisid, kuid ka muid ekstreemspordialasid. Näitus jääb avatuks 15. märtsini.

Tagasi üles
Back