Piirangu vastu streikinud nooruk kukkus 10 päevaks arestimajja

VÄLJAS LIIKUDES peab kaasas olema isikut tõendav dokument, mille esitamist võivad nõuda piiranguid kontrollivad politseinikud.

FOTO: Alar Truu

Kuigi saarlased on piirangutesse üldiselt mõistvalt suhtunud, siis ühel noorukil õnnestus oma suuvärgiga kümneks päevaks arestikambrisse kukkuda.

25. märtsi õhtupoolikul kontrollisid politseinikud Kuressaare linnas Ranna tänaval valitsuse kehtestatud kogunemise ja liikumispiirangu täitmist ning andsid korralduse laiali minna noorteseltskonnale. 

Kahjuks ei mõistnud üks noorukitest piirangute vajalikkust ning solvas temaga vestelnud politseinikke. Korravalvurid viisid nooruki arestimajja ning tuvastasid alaealisel noormehel alkoholijoobe. Politseiametniku solvamine on väärtegu ning kohus määras noormehele karistuseks 10 päeva aresti, mida nooruk kandma asus. 

Kui see olukord välja arvata, suhtuvad Kuressaare jaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul saarlased valitsuse kehtestatud piirangutesse väga mõistvalt. 

Kui patrullid on nendega juttu teinud, et meelde tuletada teiste inimestega distantsi hoidmist, pole keegi politseinikele kurja sõna öelnud. 

"Aitäh selle eest, sest mõistetavalt on olukord kõigile keeruline," avaldas Antsaar tänu.

Maapiirkondades pole näiteks tänavatel inimesi peaaegu üldse märgata. Seda välja arvatud kaupluste juures, kuhu saarlased siiski kogunema kipuvad, et üksteisega juttu puhuda. 

"Tuletan meelde, et ka kauplustes ja selle ümbruses tuleb silmas pidada, et hoiaksite üksteisega kahemeetrist vahet. Kõik need piirangud on seatud selle nimel, et saaksime koroonaviiruse leviku kontrolli alla ja jääksime terveks," rõhutas jaoskonna juht. 

"Soovin lisaks tähelepanu juhtida sellele, et väljas liikudes tuleb kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti. Ärge seda palun koju unustage."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles