N, 8.06.2023

Sõmera Kodus on nakatunud kuus klienti ja kolm töötajat

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Sõmera hooldekodu.
Sõmera hooldekodu. Foto: Egon Ligi/Saarte Hääle arhiiv

1. aprillil Sõmera Kodus läbi viidud laustestimine näitas, et 230 kliendist on koroonaviirusesse nakatunud kuus ja 88 töötajast kolm. Kellelgi nakatunutest ei olnud ühtegi sümptomit.

Nakatunud töötajad saadeti kodusele ravile ning alustati välja selgitamist, kes olid nakatunud töötajaga lähikontaktis. Kogu üksus desinfitseeritakse ja jätkub klientide eest hoolitsemine, kasutades kaitsevahendeid ning muid ohutusmeetmeid. Haigestunud kliendid eraldati oma tuppa, et vähendada kontaktivõimalust teiste inimestega.

Sõmera Kodus elavad tööealised psüühiliste erivajadustega inimesed. Sõmera Kodu juht Terje Hanson: “Arvestades, et Sõmera Kodu on koroonanakkuse epitsentris, siis oleme tänaseni kasutanud iga päeva, et valmistuda ja tööd ümber korraldada. Tegime kõik endast oleneva, et nakatumist võimalikult kaugesse tulevikku lükata, kuid oleks olnud statistiline ime, kui see meist täiesti mööda oleks läinud.”

Alates 13. märtsist on kõik ettevõtte teenuseüksused külastajatele suletud. Töötajad kasutavad viiruse leviku tõkestamiseks ühekordseid kindaid ning Hoolekandeteenuste kinnitusel ka korduvkasutatavad maske. Töötajatel on selged juhised, kuidas pidada kinni hügieenireeglitest ja kuidas neid selgitada klientidele, toimuvad regulaarsed infotunnid.

AS Hoolekandeteenustel on üle Eesti 1800 psüühilise erivajadusega klienti ja 800 töötajat, kes asuvad 28 erinevas omavalitsuses. Teistes kodudes ei ole diagnoositud koroonaviirusesse nakatumisi töötajate ega klientide seas. Terviseamet korraldab laustestimisi pidevalt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles