Saarlased on kriisiajal kolinud linnast rohkem maale

Kaartidelt on näha, et Saare maakonnas on rahvas mõne nädalaga hajunud laiali rohkem maapiirkonda.

FOTO: SH

Telia pani kasutajate anonüümsete andmete põhjal kokku kaks Eesti kaarti, kus visualiseeris mobiilset andmeside kasutamise aktiivsust enne eriolukorda ja eile. Kaartidelt on näha, et Saare maakonnas on rahvas mõne nädalaga hajunud laiali rohkem maapiirkonda.

Telia Eesti raadiovõrgu osakonna juhataja Oliver Lekk selgitas, et kaartide puhul tasub tähelepanu pöörata sellele, et mida värvide poolest tumedamaks ja kirjumaks pilt muutub, seda aktiivsemalt kasutatakse nendes piirkondades Telia 4G-võrgus mobiilset internetti. 

“Mõlemal kaardil on võrreldud perioodi vahemikus kella 9-st hommikul kuni kella 16-ni pärastlõunal, kuna selles vahemikus joonistub kõige paremini välja just tavapäraste töötundide andmekasutus,” rääkis Lekk.

Kokkuvõtvalt saab tema sõnul öelda, et pärast eriolukorra väljakuulutamist on märgatavalt kasvanud mobiilse interneti kasutamine just linnade äärealadel, aga ka maapiirkondades.

Kui Saaremaa eraldi välja tuua, siis paraku nende kaartide info ei näita konkreetselt seda, kui palju Saaremaal rahvas üleüldse liigub, saarelt ära läheb või siia juurde tuleb. Kaart näitab andmemahtusid piirkonnas vastaval tööpäeval ja see ei ole tingimata otsene info inimeste liikumisest.

Tagasi üles
Back