Uuring koosneb kaheksast ühe nädala pikkusest lainest ning igas laines küsitletakse ja testitakse 2000–4000 inimest. Tartuülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja, peremeditsiini professor Ruth Kalda selgitas Saarte Häälele, et neil on tehtud maakondlikud valimid sõltuvalt koguvalimi suurusest nädalas.
Sõltuvalt sellest, kas kokku uuritakse parasjagu 4000, 3000 või 2000 inimest Eestis, on ka valimi suurus maakonniti erinev. „Ehk et jäävad 150-200 uuritava vahele ühe laine jooksul,“ selgitas Kalda.
"Kokku on neid inimesi, keda uuringu jooksul ära testitakse ikka täitsa suur hulk."
RUTH KALDA
„Kuna meil on laineid planeeritud kokku 8 ja igaks uuringulaineks tehakse uus valim, siis kokku on neid inimesi, keda uuringu jooksul ära testitakse ikka täitsa suur hulk,“ kinnitas peremeditsiini professor.
Uuringu läbiviimiseks saadab sotsiaal- ja turu-uuringute firma AS Emor täna elektrooniliselt uuringu kutse ja küsimustiku esimesele 2000 inimesele, kes on valitud programmis osalema juhuslikkuse alusel rahvastikuregistrist saadud andmete põhjal.
Eakate inimestega, kel ei ole võimalik elektroonilist küsimustikku täita, tehakse telefoniintervjuud. Uuringus osalemine on kõigile kutse saanud inimestele vabatahtlik ja sellest võib igal hetkel loobuda.
Elektroonilisele küsitlusele on võimalik vastata viie päeva jooksul. Küsimustiku täitmise järel helistatakse SYNLABi ja Medicumi ühisest testimise kõnekeskusest uuringus osalejale ja lepitakse kokku, millal ta tuleb autoga avaliku testimise kohta proovi andma. Ninaneeluproovi saab anda läbi avatud autoakna Kuressaares, Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Kohtla-Järvel, Valgas, Haapsalus, Paides, Jõgeval ja Kärdlas.