E, 2.10.2023

Vanemate surve lasteaedade avamiseks kasvab

Raul Vinni
, ajakirjanik
Facebook
Comments
TASAPISI: Vallavalitsuse alusharidusnõuniku Maiu Rauna sõnul ei saa liigse riski tõttu kohe lasteaedu täies mahus avada, vaid liigutakse samm-sammult.
TASAPISI: Vallavalitsuse alusharidusnõuniku Maiu Rauna sõnul ei saa liigse riski tõttu kohe lasteaedu täies mahus avada, vaid liigutakse samm-sammult. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsus otsustas alates teisipäevast hakata lasteaedu avama esialgu kuuelapseliste rühmade kaupa. 

Rühmade suurendamise võimalust hinnatakse jooksvalt kuni eriolukorra lõpuni 18. mail. Kuid lapsevanemad sooviksid lapsi lasteaeda tuua juba praegu tunduvalt rohkem. 

Avatavatesse rühmadesse võetakse lapsevanema avalduse põhjal vastu lapsed, kelle peredel on möödapääsmatu vajadus tööle asumiseks ja last pole kuskil hoida. 

Vallavalitsus on andnud seejuures lasteaia direktoritele õiguse “õiglase kohajaotuse huvides lapsevanema töölkäimise vajadust täpsustada”. Viimane säte on tekitanud lapsevanemates pahameelt ning ka sellekohalisi kurjas toonis avaldusi lasteaedadele: “Kelle vajadus on suurem, kuidas seda hinnata ja kelle asi see tegelikult peale vanema üldse on?” 

Saarte Häälele rääkis üks lasteaiatöötaja, et pahameele taga on vahel ka lihtsalt soov laps lasteaeda tuua, mitte alati tungiv vajadus tööle minna.

Karantiiniajast väsinud perekonnad sooviksid vaheldust ning üks võimalus selleks olekski lasteaed. See omakorda võtaks lasteaiakoha neilt lastelt, kelle jaoks oleks seda hädasti vaja. 

Vallavalitsus kohe siiski kohtade arvu suurendama ei tõtta. Vallavalitsuse alusharidusnõunik Maiu Raun ütles, et väiksemate rühmade avamise põhjuseks on liigse kontaktiriski vähendamine. 

Lapsed antakse üle lasteaia õuealal, vanemad üldjuhul majja sisse ei pääse. Koduseid mänguasju lasteaeda kaasa võtta ei tohi. Rühmade moodustamisel arvestatakse ka seda, et sama pere lapsed, kes on vanuses 3–7-aastased, on ühes rühmas.

Kõik lapsed ei pruugi ka pääseda oma tavapärasesse rühma. Nii laps kui ka pere peavad olema terved. 

“Püüame iganädalaselt rühmi vähehaaval suurendada,” kinnitas Raun. 

Lasteaiatasu arvestatakse lasteaias käidud päevade pealt ning tasutakse tagantjärele, mitte ettemaksuna nagu tavaliselt. 

Rühma saamiseks tuleb avaldus direktorile teha eelneval päeval hiljemalt kell 10 ning hiljemalt kell 16 antakse lapsevanemale teada, kas laps saab lasteaeda koha.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles