Talupidajate asendusteenust saavad tellida ka taimekasvatajad

FOTO: unsplash.com

Erandina saavad sel aastal kasutada Eestimaa talupidajate keskliidu asendusteenust lisaks loomakasvatajatele ka taimekasvatusega tegelevad põllumajandusettevõtted.

"Kümne aastaga on talupidajate asendusteenistusest kujunenud väga oluline teenus, mida riigi toel talunikele pakkuda. Praeguses eriolukorras on eriti oluline, et saame asendusteenusena pakkuda abi ka taimekasvatusettevõtetele ning neile ettevõtetele, kes pole senise asendusteenuse tingimustele vastanud," ütles talupidajate keskliidu tegevjuht Kerli Ats ning kutsus üles julgelt teenust tellima.

Ühtlasi kutsub Eestimaa talupidajate keskliit üles ka kandideerima asendusteenust pakkuvaks töötajaks. Täpsema info leiab taluliidu kodulehelt www.taluliit.ee.

Asendusteenust pakutakse kõikides Eesti maakondades. ETKL-i asendusteenistuses töötab täna pea 35 töötajat.  

Asendusteenust võib osutada nii looma- kui ka taimekasvatusega tegelevale põllumajandustootjale, kellel ei olnud asendusteenuse osutamise aastale eelnenud majandusaastal rohkem kui seitse töötajat, ja tema asendusteenuse osutamise aastale eelnenud majandusaasta netokäive ei ületanud 1 000 000 eurot ning kellel on vähem kui viiele loomühikule vastaval hulgal veiseid, sigu, lambaid või kitsi.

Kuni 2020. aasta lõpuni võib taimekasvatuse valdkonnas asendaja olla isik, kellel on vähemalt üheaastane töökogemus põllumajandusettevõttes või omandamisel põllumajanduslik keskeri-, kutsekesk- või kõrgharidus. Teenust finantseeritakse alates 2005. aastast kuni 80% ulatuses riigieelarvest. Talunikel tuleb tasuda teenuse omafinantseering. Omafinantseeringu määr on seotud põllumajandusettevõtte käibe suurusega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles