Meelis Kupitsa uus koomiksiraamat seilab kaugetel kalavetel

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
JUHTUB KÜLL: "Täiesti tavaline merereis" ei tähenda sugugi, et selle käigus üldse mitte midagi ei juhtu, nendib autor Meelis Kupits.
JUHTUB KÜLL: "Täiesti tavaline merereis" ei tähenda sugugi, et selle käigus üldse mitte midagi ei juhtu, nendib autor Meelis Kupits. Foto: Kaili Kupits

Koomiksikunstnik Meelis Kupitsa kolmas kaante vahele saanud piltjutustus viib lugeja nõukaaegsele kaugpüügilaevale, kust ei puudu ka kotermann.

"Tuli enam-vähem välja küll, nii et kõlbab rahvale vaadata," jäi autor oma tööd hinnates ise tagasihoidlikuks. "Ehk on kellelegi nostalgiliseks meenutuseks ja keegi saab öelda, et päris nii see või teine asi küll ei olnud. Ja võtab ehk ette ka omapoolseid mälestusi ilmutada," lisas ta.

Koomiksiraamat "täiesti tavaline merereis"
Koomiksiraamat "täiesti tavaline merereis" Foto: meelis kupits

Raamatusse joonistatud juhtumid pärinevad Kupitsa sõnul erinevatest allikatest.

"On isa mälestusi, mujalt kuuldud lugusid, raadiopäevikutest leitud seiku ja muud möödunud aegadest pärinevat kraami. Sellepärast üritasin jutustada ühe laeva loo ja mitte keskenduda konkreetse meremehe vaatenurgale," rääkis ta.

Nii-öelda laeva näoks tõi kunstnik mängu ka kotermanni. Kes ta niisugune on ja mismoodi sündmusi mõjutab, saab täpsemalt lugeda raamatust.

Materjali hakkas Kupits koguma juba 2012. aasta lõpus.

"Otsest raamatuplaani veel ei olnud, lihtsalt tahtsin enda jaoks tollest ajajärgust paremat pilti saada. Siis selgus, et kolhoosiaja ookeanipüügi kohta eriti palju kirja pandud ei olegi.

Nii tekkis kiuslik mõte ise midagi paberile panna," rääkis ta. Joonistamiseni jõudis kunstnik 2018, piltide paberile panemisega läks aega üle aasta.

1998 ilmus Kupitsal õhusõidukeid käsitlev koomiksiraamat "Maast lahti" ja 2013 seikluslugu "Rahutud ajad".

Koomiksiraamat "Täiesti tavaline merereis".
Koomiksiraamat "Täiesti tavaline merereis". Foto: meelis kupits

Märksõnad

Tagasi üles