K, 31.05.2023

Südameapteegis saavad nüüd kõik koroonaviiruse antikehi kiirtestida

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Neist negatiivsed olid 5871 ja positiivsed 31 proovi.
Neist negatiivsed olid 5871 ja positiivsed 31 proovi. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Confido Meditsiinikeskus ja Südameapteek alustasid tänasest SARS-CoV-2 vastaste  antikehade kiirtestide tegemist, mis võimaldab tuvastada, kas inimene on koroonaviiruse läbi põdenud. Teste saab teha ka Kuressaares Saare Selveri apteegis ning testimisi viivad läbi Confido meditsiinitöötajad.

Confido Meditsiinikeskuse juhataja, dr Kadi Lamboti sõnul on inimeste huvi kiirtestide tegemise vastu väga suur. „Juuni esimesel nädalal Confido Kiirkliinikutes alanud testimise osas oli inimeste huvi nii suur, et kümne tuhande testi tegemine märgiti täis juba mõne päevaga. Seekordne projekt teostub koostöös Südameapteegiga ning on kooskõlastatud Terviseametiga. Testimised saavad teoks tänu kolmele Tartu ettevõtjale, kes eraldasid selle tarbeks 20 000 kiirtesti. Osa selle partii testidest on kasutusel juba Eesti peamistes väravates, Tallinna Lennujaamas ja Tallinna Sadama terminalides“, ütles Lambot.  

Vältimaks inimeste liigset kogunemist apteekidesse ning tagamaks kõiki isikukaitsenõudeid, saab ennast testida ainult eelneva broneeringu alusel, mida saab teha veebilehel https://antikehade-test.confido.ee või www.confido.ee. 

Südameapteegi apteekides testimiseks kasutatava SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga mõõdetakse IgM ja IgG tüüpi koroonaviiruse vastaste antikehade olemasolu ning test võetakse näpuverest. Negatiivse tulemuse korral ei ole patsient tõenäoliselt uue viirusega nakatanud, kuid positiivse tulemuse puhul on suur tõenäosus, et inimene on olnud mingil hetkel koroonaviirusega nakatunud. Kõik positiivse testi tulemusega inimesed suunatakse veeniverest võetavale täpsustavale testile. 

Testimise käigus kogutud andmeid pakub Confido pseudonümiseeritult kasutamiseks kõigile riigi- ja teadusasutustele. Kiirtesti visiiditasu on 5 eurot.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles