Saaremaa noored pälvisid maaeluministri tänukirja

ÜDINI PÕLLUMEES: Põlluküla Jaagu talu peremees Hannes Kurgpõld on põlluharimise juures olnud poisipõlvest peale.

FOTO: Sander Ilvest/Saarte Hääle arhiiv

Maaeluminister Arvo Aller saatis tänukirjad kutseõppeasutuste, Eesti maaülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli maamajanduslike erialade 15 parimale lõpetajale, kelle hulgas on ka kaks saarlast.

Noortalunik Hannes Kurgpõld kaitses maikuus Eesti maaülikoolis magistrikraadi tootmistehnika erialal, Läänemere makrovetikate oomega-3 rasvhapete ja B12-vitamiini sisaldust uurinud Õnnela Luhila omandas aga magistrikraadi Tallinna tehnikaülikooli toidutehnoloogia ja -arenduse erialal.

“Maaelu valdkond vajab arenemiseks teadlikke valikuid ja parimaid eksperte, mistõttu on ootused värsketele lõpetajatele suured. Suur tänu lõpetajatele valdkonda panustamast. Soovin kõigile kõrgeid sihte, töökust ning jätkuvat õppimistahet,” sõnas minister Aller.

Ministri tunnustuse pälvisid lõpetajad põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise, toiduainete tehnoloogia, tootmistehnika, maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise, tehnotroonika, metsamajanduse, põllumajandustöötaja, hobuhooldaja, metsuri, aedniku, toidutehnoloogia ja -arenduse ning rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia õppekavadelt.

Ministri tänukirjad heade õpitulemuste eest:

  • Agnes Sepaste, Eesti Maaülikool, metsamajandus (magistriõpe)
  • Arje Dudrovenski, Räpina Aianduskool, aedniku õppekava
  • Elise Roodla, Eesti Maaülikool, maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine (bakalaureuseõpe)
  • Gertrud Kask, Eesti Maaülikool, toiduainete tehnoloogia (magistriõpe)
  • Gunnar Mändmets, Eesti Maaülikool, tehnotroonika (rakenduskõrgharidusõpe)
  • Hanna Reti Tõnisson, Tallinna Tehnikaülikool, rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia (bakalaureuseõpe)
  • Hannes Kurgpõld, Eesti Maaülikool, tootmistehnika (magistriõpe),
  • Mariette Sakkool, Eesti Maaülikool, põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine (bakalaureuseõpe)
  • Priit Kaasik, Räpina Aianduskool, aedniku õppekava
  • Ralf Menne, Järvamaa Kutsehariduskeskus, põllumajandustöötaja õppekava
  • Risto Kiisk, Luua Metsanduskool, metsuri õppekava
  • Robin Randaru, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, põllumajandustöötaja õppekava
  • Shannon-Keiti Kork, Järvamaa Kutsehariduskeskus, hobuhooldaja õppekava
  • Sten-Robin Käos, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, põllumajandustöötaja õppekava
  • Õnnela Luhila, Tallinna Tehnikaülikool, toidutehnoloogia ja -arendus (magistriõpe)
Tagasi üles