POLITSEINÄDAL Üks liiklusõnnetus ajas teist taga

Saarte Hääl
Copy
Politsei. Pilt on illustratiivne.
Politsei. Pilt on illustratiivne. Foto: Arved Breidaks

Nädalavahetusel panid politseinikud Sõrve maanteel puhuma 306 autojuhti, kellest kolm olid alkoholi tarvitanud. Lisaks juhtus maakonna teedel üle päeva liiklusõnnetusi.

Väärteomenetlust alustas politsei tähelepaneliku liikleja saadetud pardakaamera video alusel 34-aastase mehe suhtes, kes sooritas sõiduautoga BMW 5. augustil Kuressaares Aia tänava ja Ringtee tee ristmiku vahetus läheduses tema ees liikuvast Jeepist möödasõidu keelatud kohas. 

Õnneks ohtliku manöövri tagajärjel õnnetust ei juhtunud.

Küll aga juhtus liiklusõnnetus 3. augusti päeval Kuivastu maanteel Kõnnu külas. Seal asus sõiduauto Volkswagen roolis olnud 33-aastane naine sooritama vasakpööret, kuid põrkas kokku keelatud kohas möödasõitu teinud sõiduautoga Dacia.

5. augustil kella poole kümne paiku õhtul juhtus liiklusõnnetus Ruhnu vallas, kus 34-aastane naine sai löögi temast möödunud sõiduautolt Ford, mida juhtis 63-aastane mees. Liiklusõnnetuse põhjustanud sõidukijuht lahkus sündmuskohalt. 

Naine sai õnnetuses viga ja PPA lennusalga kopter toimetas ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse kontrolli. Juhtumi asjaolude tuvastamiseks on alustatud väärteomenetlust. 

7. augustil kella poole kahe paiku päeval juhtus liiklusõnnetus Kuressaare–Kihelkonna maantee 9. kilomeetril, kus sõiduauto Škoda sõitis vastu Oriküla jõe piiret ja seejärel risti maanteele. Autot juhtinud 69-aastane mees oli kaine ja omab vastava kategooria juhtimisõigust, kuid oma sõnade kohaselt jäi ta autot juhtides magama. Õnneks selles õnnetuses keegi viga ei saanud.

9. augusti õhtul hukkus Saaremaal Nõmme külas tagurdava auto all 71-aastane naine. 

KOMMENTAAR: halva enesetunde korral autot juhtida ei tohi

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar
Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Praegused kuumad ilmad nõuavad, et kõik autojuhid oleksid liikluses väga tähelepanelikud ja hindaksid oma terviseseisundit sõidu ajal.

Kui kuumas masinas kipub uimasus või uni peale tulema või kui lämbe ilmaga tunnete autojuhina, et enesetunne on halb, siis tehke vilus puhkepaus, jooge värskendavat külma vett ja vahetage võimalusel kohad kaasreisijaga, kelle enesetunne on hea.

Lisaks tuletan meelde, et teedel liiklust reguleerivatest märkidest tuleb kinni pidada. Piirangud on seatud selleks, et me kõik jõuaksime turvaliselt sihtpunkti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles