Saaremaa lennuhange venib nagu härja ila

LENDAVAD ENDISELT: Transaviabaltika piloote Erwin Jonkerit ja Livio Moraisi vaidlused ei kõiguta, nemad teevad ikka oma tööd ja lennutavad reisijaid Tallinna ja Kuressaare vahet.

FOTO: Gunnar Siiner / Saarte Hääl

Juba mõnda aega saarlaste jaoks paraja naljanumbri tiitlit kandnud Kuressaare–Tallinna lennuhange ei ole seni tulemusteni jõudnud. Hanget on küll tühistatud, küll uuesti välja kuulutatud, selle tähtaega edasi lükatud nii palju, et nende kordade kokkulugemiseks läheb kahe käe sõrmi tarvis, ning läbi on see käinud ka mitu kohtuastet. Kuid muutunud pole midagi. Uus lennuk pidanuks liinil startima juba 1. juunil. Eelmisel aastal.

Tellijale Tellijale

Ehkki põhjusi on olnud mitmeid, ei taha tõsiasja, et pikalt topanud asi jäi veelgi venima hetkel, kui Saaremaa vald nõudis hankesse lennuki maksimaalset vanuseklauslit, praegu keegi mingiks põhjuseks pidada. Ammugi ei taheta välja öelda, kes konkreetselt vanusenõuet soovis.

Tõsi, hanke tähtaega oli korduvalt edasi lükatud ka enne seda, kuid täpselt aasta tagasi tegi Saaremaa toonane vallavanem Madis Kallas siiski ettepaneku, et riigihankes muudetaks hanketingimusi selliselt, et lennuki vanus ei tohiks ületada 20 aastat.

Tagasi üles
Back