Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rattaraja joonimine muutis liikluse segasemaks

REEGLID: Kui jalgrattur (eile oli selles rollis politseinik Meelis Juhandi) sõidab rattarajal, läheb auto möödumiseks vastassuunavööndisse. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tallinna tänavale Saaremaa vallavalitsuse tellimusel mahajoonitud uuenduslik rattarada muutis autodele mõeldud tänavaosa väga kitsaks. 

Tellijale Tellijale

Rattasõbraliku keskkonna loomiseks märgiti Kuressaare peatänavale jalgratturi eesõigusega sõidurada, mille märgistus muutis teel paiknemise paljude jaoks ebamääraseks. Kohati on autodele mõeldud ala nii kitsas, et keskmine sõiduk sinna ei mahugi. 

Jalgrattafännist autosõiduõpetaja Margus Kivi imestab, et miks üldse oli vaja Tallinna tänavale segadust tekitavaid eraldusjooni maha märkida. “Minu meelest pole meie kesklinnas küll rattaga ohtlik sõita,” viitas Kivi kehtivale liikluspiirangule 30 km/h. Sellise lahenduse puhul on tema sõnutsi sõidurajale äramahtumine väga raske just Karja ja Rootsi tänava vahelisel lõigul. “Suuremate sõidukitega vist lausa võimatu,” nentis Kivi.  Margus Kivi sõnul tundub talle, et liiklusseaduse järgi päris niisama ikka jalgrattarajal sõita ei tohi. 

Tagasi üles
Back