L, 9.12.2023

Metssead tõnguvad Undva külas aia- ja õuemaid

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
MEELIS TOOST ütleb, et droonivaatlustega on Undva kandis korraga tuvastatud seitsme metsseakarja liikumine. Suurimas karja loendati kokku 24 looma.
MEELIS TOOST ütleb, et droonivaatlustega on Undva kandis korraga tuvastatud seitsme metsseakarja liikumine. Suurimas karja loendati kokku 24 looma. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Undva elanik Anneli Teppo-Toost kurdab, et septembri algusest on metssead teinud küla maadele mitu rüüsteretke ja neid ei hoia eemal isegi elektrikarjus.

"Meie kodu on nad laastanud kolmel korral, vaatamata sellele, et metsa pool küljes on ka elektrikarjus. Aga see neid kahjuks ei pea," rääkis Teppo-Toost. Ta lisas, et külas on väga korralike aedadega majapidamisi, kuid sead leiavad ikkagi võimaluse, et oma tegusid teha. "Nüüd on ka külaplatsi üles sonkinud, see on väga kole," lausus ta.

Metssead on varemgi Undva õuedes käinud, aga vahepeal oli päris pikk paus, kolm-neli aastat rahuaega. Teppo-Toost imestas, miks sead üldse külasse tikuvad ja kõige tavalisemat õuemuru üles tõnguvad, sest metsas peaks neil ju ninaesist olema piisavalt. "Külaplats on niidetud ja hooldatud ala, aga sead tulevad lihtsalt võsast ning songivad selle üles."

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles