E, 25.09.2023

Spetsialistide nappus sundis valda sotsiaaltööd ümber korraldama

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Facebook
Comments
Mare Naaber
Mare Naaber Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuna sotsiaaltööspetsialiste Saaremaa vallas napib, peab osa neist jõudma teenindada mitme piirkonna elanikke. 

6. oktoobril kuulutas vallavalitsus välja konkursi Lümanda teenuskeskuse ja Kihelkonna teenuskeskuse sotsiaaltööspetsialisti ametikohale. 26. oktoobril tunnistas konkursikomisjon konkursi luhtunuks. 

“Kuigi kõik kolm kandidaati olid tugevad, ei vastanud neist ükski kõigile sellele ametikohale esitatud nõuetele,” tõdes sotsiaalosakonna juhataja Mare Naaber. “Kuna uut spetsialisti konkursiga ei leitud, otsustasime muuta vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialistide tööpiirkondi.” 

Lümanda piirkonna elanike sotsiaaltööspetsialistiks sai Signe Lõhmus (tel 52 96 067; meiliaadress: signe.lohmus@saaremaavald.ee), kellega Lümanda elanikud on juba varasemast tuttavad. Lõhmus teenindab endiselt ka Kärla piirkonda.

Kihelkonna piirkonna elanikke teenindab aga Kristina Kauber (tel 51 912 715; meiliaadress: kristina.kauber@saaremaavald.ee), kes jääb teenindama ka Mustjala piirkonda.

Mare Naaberi kinnitusel selliseid piirkondi, mida vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialist ei teenindaks, vallas ei ole. 

“Küll aga teenindab näiteks ka Pöide ja Laimjala piirkonda üks sotsiaaltööspetsialist, sest piirkonna suurus ja abivajajate arv võimaldavad seda,” ütles Naaber.

Selleks, et sotsiaaltöö spetsialistide koormus ei ületaks täistööaega, kuulutab vallavalitsus peagi välja konkursi Kaarma piirkonna sotsiaaltööspetsialisti leidmiseks. 

“Loodame, et seekordsele konkursile tuleb rohkem kandidaate, kuna töökoht on linnale lähemal,” sõnas Naaber. Ta lisas, et sobiva inimese leidmiseni teenindavad Kristina Kauber ja  Signe Lõhmus ka Kaarma piirkonna elanikke – nii nagu seni.

“Uue spetsialisti töökoht hakkab olema Kuressaares või Kärlal – oleneb sellest, kuhu valituks osutuv spetsialist oma tööruumi soovib,” lausus Naaber. 

Sotsiaalosakonna juhataja sõnul tehakse suurem osa maapiirkonna sotsiaaltööd inimeste kodudes. “Kui tuleb teade, et inimene vajab abi, saab sotsiaaltööspetsialist temaga enamasti kokku tema kodus,” selgitas Mare Naaber. “Seetõttu viibivadki maapiirkondade sotsiaaltööspetsialistid enamasti kontorist väljas. Kontoris olles teevad nad peamiselt dokumendi- ja võrgustikutööd.” 

Kaarma piirkonda spetsialisti leidmiseni (vallavalitsus loodab ametikoha täita hiljemalt detsembri keskel – toim) töötavad Lõhmus ja Kauber Lümandas ja Kihelkonnal aga vastavalt sealsete elanike vajadustele. “See tähendab, et spetsialistiga kohtumiseks on parim viis võtta temaga ühendust telefoni või e-kirja teel,” ütles Naaber. 

Avalduse teenuse või toetuse saamiseks võib teenuskeskusesse tuua ka siis, kui sotsiaaltööspetsialisti kohal ei ole. Avalduse võtab vastu teenuskeskuse juht või infospetsialist, kes selle sotsiaaltööspetsialistile edasi annab.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles