Saarlaste mahetoidud said neli auhinda

Mahetoidud 2020. FOTO: Tarmo Pihelgas

Eesti mahepõllumajanduse sihtasutus valis Eesti parimaks mahejoogiks Karjas valmistatud rabarberi-kuuse vahujoogi ja mahetoiduks Kandla aiandis toodetud kuivatatud tomatid oliiviõlis.   

Karja külas asuva Öun Drinks OÜ karastusjoogitehase tootmisjuht Juhan Kanemägi ütles, et kuusemaitset armastab ta juba väikesest põnnist peale, kui ta onu eeskujul hakkas kuuseokkaid närima: “See on ülilahe, põhjamaine maitse.”

Auhinnatud vahujoogi koostises kasutatakse mahekuuse okastest saadud eeterlikku õli. Rabarberit lisatakse joogile happesuse pärast. Kanemägi sõnul on ettevõte katsetanud väga erinevate toorainete ja maitsekombinatsioonidega, millest enamik ei lähe kunagi tootmisse. “Meie A ja O seisneb selles, et kõigepealt peab maitse iseendale kõvasti meeldima ja siis hakkame edasi vaatama.”  

Õun Drinks´i tegevjuht Piret Ahun ütles, et uued tooted sünnivad meeskonnatööna. “Proovime ja maitseme kõik koos, aga Juhan Kanemägi segab kokku,” rääkis Ahun, kelle sõnul testitakse uusi jooke enne turule toomist sihtrühmade peal. Ettevõte plaanib küll tootmist laiendada uute tootekategooriatega, kuid ka edaspidi valmistatakse ainult alkoholivabu jooke.  

Oliiviõlis päikesekuivatatud tomatite eest aasta parima mahetoidu tiitli pälvinud Eco Flora OÜ  kasvatab ja valmistab kõik tooted itaallasest osaniku Sandro Batista  eestvedamisel Kandla külas. 

Eco Flora OÜ juhatuse liige Helena Rand ütles, et nende valmistatud kastmed ja kuivatatud tomatid ei jää millegipoolest alla eksporttoodetele. Külmpressitud õlis kuivatatud tomatite puhul tõstsid hindajad esile toote pehmust. 

Võrreldes kastmete ja suppidega toodetakse kuivatatud tomateid oluliselt vähem, kuigi seoses jõulupühadega tellivad ettevõtted praegu seda usinasti oma jõulupakkidesse. 

Parima mahetoidu arvestuses said kolmanda koha Koplimäe Mahe Talu OÜ maherukki-šokolaadiküpsised. Eriauhinna pastöriseeritud mahepiima turule toomise ja keskkonnasäästliku pakendi eest sai Saaremaa Piimatööstus. 

Aasta parima mahetoote konkursile esitati kokku 52 toodet 23 ettevõttelt. Parima tootja ja toote valisid välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid. 

Konkursi korraldas maaeluministeeriumi tellimisel Eesti mahepõllumajanduse sihtasutus koostöös mahepõllumajanduse koostöökoguga. Parima mahetoote valimisel tehti koostööd Eesti Kulinaaria Instituudiga. Aasta parimat mahetootjat ja -toodet valiti üheteistkümnendat korda. Selle aasta parim mahetootja on Harro Rannametsa mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ. 

Tagasi üles
Back