Jääteid lähiajal loota pole

Kristina Õun
, Reporter
Copy
ABRO SEISAB, PANDA TULEB APPI: Saarte Liinide töölaeva Panda kapten
Ants Mets hoiab pöialt, et ajal, mil Abro sõita ei saa, jää Roomassaare
sadamat kinni ei pakiks ning võimaldaks Pandal edukalt Abruka vahet sõita.
ABRO SEISAB, PANDA TULEB APPI: Saarte Liinide töölaeva Panda kapten Ants Mets hoiab pöialt, et ajal, mil Abro sõita ei saa, jää Roomassaare sadamat kinni ei pakiks ning võimaldaks Pandal edukalt Abruka vahet sõita. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuigi seni on ühendus väikesaartega edukalt toiminud, ootavad väikesaarte elanikud mere korralikku külmumist ja loodavad, et tänavu saab taas ka taliteid kasutada. 

“Hetkel jääteedega veel kindlasti arvestada ei saa,” ütles transpordiameti maanteehoiu-teenistuse Lääne teehoiu osakonna juhataja Hannes Vaidla. “Merele, kuhu jõudis jää tekkida, sadas peale paks lumi, mille all jää edasi ei paksene. Ootame saabuvat sula, mis lume jääga üheks sulatab, ja seejärel uuesti külma. Kui pakane on oma töö teinud, saame minna luurele ja infot anda, kas ja kuna võib lootust olla. Aga kindlasti mitte enne kui kahe nädala pärast,” lisas ta.

Abruka saarevaht Rein Lember rääkis, et liinilaev Abro enam jääolude tõttu Abruka ja Roomassaare vahet sõita ei saa: “Lõunakaare tuuled on jää kõik kenasti Roomassaarde kokku lükkanud. Kuna Abrol jääklass puudub, peame mere jäätudes Saarte Liinide Pandat kasutama.” 

Tagasi üles