Hakkaja naine rajab Valjalga puukooli

Ain Lember
, Toimetaja
Copy
PEALEHAKKAJA: Hille Ley peab Valjalat heaks kohaks, kus elada, ja loodetavasti ka sobivaks kohaks tegelemaks ettevõtlusega.
PEALEHAKKAJA: Hille Ley peab Valjalat heaks kohaks, kus elada, ja loodetavasti ka sobivaks kohaks tegelemaks ettevõtlusega. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Valjala elanik Hille Ley asutas ettevõtte, mis esialgu pakub roosiistikuid, kuid lähiaastatel rajab Valjalga puukooli. 

Selle aasta algul avas äsja loodud ettevõte Leylandia Valjala Puukool kodulehe koos veebipoega, mis pakub Madalmaadest ja Saksamaalt tarnitud paljasjuurseid roosiistikuid. Sotsiaalmeedia vahendusel leviva reklaami tulemusel on ettevõttel juba kümmekond tellimust. 

Roosisõpru leidub Eestis ja Saaremaal päris palju. Hille veebipoe roosiistikute valikus on üle 160 roosisordi. “Olen jälginud, mida inimesed soovivad, ja komplekteerinud selle põhjal sortimendi,” räägib Hille. Eelkõige küsivad huvilised ikkagi tuntumaid sorte, kuigi sortimendis leidub ka haruldasemaid eksemplare. Nende kasvatamine eeldab aga spetsiifilisemaid teadmisi, mida igaühel ei pruugi olla. Saaremaa kliima iseenesest võimaldab kasvatada ka külmakartlikumaid sorte. 

Tagasi üles