L, 1.04.2023

Uuring: enamik teise pensionisamba omanikest kavatseb sellega jätkata

Saarte Hääl
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eurosendid.
Eurosendid. Foto: pxhere.com

Kantar Emori värske pensionireformi seire järgi kavatseb enamik ehk 60 protsenti teise pensionisamba omanikest seal raha kogumist jätkata.

Lisaks näitavad jaanuari keskel mõõdetud tulemused, et ligikaudu kümnendik teise sambaga liitunutest on esitanud avalduse raha väljavõtmiseks, 14 protsenti kavatseb raha välja võtta ning 15 protsendil puudub veel selge nägemus teise samba tulevikuplaanidest, teatas Kantar Emor.

Teise pensionisambaga kindlalt jätkajate seas on enam nooremaid ning kõrgema hariduse ja sissetulekuga inimesi. Need, kes kavatsevad raha välja võtta, kasutaksid küsitluse kohaselt teise samba raha peamiselt laenude tagasimaksmiseks.

Kantar Emori käitumisteaduste juhteksperdi Heidi Reinsoni sõnul selgub lähinädalatel ja -kuudel, kui paljud lahkujad otsustavad seda teha esimesel võimalusel.

“Ühelt poolt teevad pangad aktiivset kommunikatsiooni ja hoiatavad inimesi, et nad ei kiirustaks teisest sambast lahkumise otsusega. Teisalt on meil nüüd uus valitsus, kuhu reformi algatajad ei kuulu, mistõttu võib mõnel tekkida küsimus, ega ometi reformi tagasi pöörata,” märkis Reinson pressiteates. 

Kuigi valitsus on lubanud maksurahu ja sealhulgas reformi mitte tühistada, võib üleminek Kantar Emori hinnangul tekitada siiski ebakindlust, mis võib omakorda panna nii-öelda igaks juhuks tegutsema.

Kantar Emor on mõõtnud igakuiselt elanike hoiakuid teise pensionisamba suhtes alates 2019. aasta detsembrist. Tänavu 14.–20. jaanuaril läbiviidud uuringus osales 1217 Eesti elanikku vanuses 18-74 aastat.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles