K, 31.05.2023

Sekundite mäng: kiirabi on tihti hädas korterite leidmisega

Kristina Õun
, Reporter
Facebook Twitter
Comments
KUHU MINNA? Kiirabitehnik Rene Killandi ja kiirabiõde Mare Kirr Kuressaares Rootsi tn 1 maja ees, kuhu kiirabil tuli mõne päeva eest väljakutsele minna ning nummerdamata trepikodadest pidid õiget korterit otsima.
KUHU MINNA? Kiirabitehnik Rene Killandi ja kiirabiõde Mare Kirr Kuressaares Rootsi tn 1 maja ees, kuhu kiirabil tuli mõne päeva eest väljakutsele minna ning nummerdamata trepikodadest pidid õiget korterit otsima. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kiirabi peab sageli kulutama väärtuslikku aega õige korteri või maja otsimiseks, kuna nii Kuressaares kui ka teistes maakonna suuremates asulates ei ole trepikodadel sageli korterinumbrite viiteid. 

“Kui kiirabile tuleb D- ehk delta-kutse, peame kohale jooksma, sest inimene on näiteks lämbumas või kokku kukkunud ning ta seisund võib olla eluohtlik, iga sekund arvel,” rääkis kiirabiõde Angela Siinor.

Aju võib olla hapnikuta heal juhul viis minutit. Ja kiirabil võib see aeg kuluda sellele, et otsivad õiget korterit taga, kuna trepikodadel ei ole viiteid, millised korterid selles või teises trepikojas asuvad. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles