E, 27.03.2023

DIGIREGISTREERIMINE ⟩ 65-aastaseid ja vanemaid oodatakse vaktsineerimisele

Saarte Hääl
65-aastaseid ja vanemaid oodatakse vaktsineerimisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Vaktsineerimisjärg jõuab sotsiaalhoolekandetöötajateni.
 
Vaktsineerimisjärg jõuab sotsiaalhoolekandetöötajateni.  Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sellel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele 65-aastaseid või vanemaid inimesti. Sobiva vaktsineerija saab valida digiregistratuuri abil. Nimekirjas ka Kuressaare haigla. 

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et lähimate nädalate jooksul saabuvad riiki suuremad vaktsiinikogused ning vaktsineerimist saab pakkuda korraga väga paljudele inimestele.

„Koroonaviiruse levik on riigis jätkuvalt väga murettekitav, mistõttu on riigi eesmärk endiselt jätkata vaktsineerimisega kiires tempos. Seetõttu kasutame inimestele vaktsineerimisaja pakkumiseks digiregistratuuri võimalusi, sest digitaalse aja saamine vähendab oluliselt tervishoiutöötajate koormust, kes muidu peaksid inimesi ühekaupa läbi helistama,“ selgitas Laane.

Selleks nädalavahetuseks saavad üleriigilises digiregistratuuris endale AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimiseks sobiva aja valida kõik 65-aastased ja vanemad inimesed. Seda sõltumata elukohast või perearsti nimistu asukohast.

Laupäevaks ja pühapäevaks on pakkuda kokku ligikaudu 6000 vaktsineerimisaega. Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avas meditsiiniasutustele digiregistratuuris (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee) võimaluse COVID-19 vaktsineerimise ajad avalikuks teha ja inimestel läbi veebi neid broneerida.

Vastavasse vanusegruppi kuuluv inimene võib valida aja ükskõik millises haiglas, mis on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud.

TEHIKu direktori Katrin Reinholdi sõnul oli digitaalse võimaluse loomine aegade broneerimiseks järjest suureneva vaktsineerimistempo juures väga vajalik, sest see annab inimestele täiendava võimaluse  leida endale sobiv aeg ja koht vaktsineerimiseks.

„Kuna sel nädalavahetusel vaktsineeritavate inimeste vanusegruppi kuulub üle 300 000 inimese, siis oleme valmis digiregistratuuri külastatavuse hüppeliseks tõusuks. Juhul, kui süsteem on väga suure külastatavuse tõttu üle koormatud ja broneeringut ei õnnestu kohe teha, siis tasub mõne aja pärast uuesti proovida,“ selgitas Reinhold. Ta lisas, et ilmselt täituvad ajad väga kiiresti, kuid edaspidi tekib vabu aegu juurde vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Samuti on oodata, et järgmistel nädalatel liitub järjest enam tervishoiuteenuse osutajaid, kes oma vaktsineerimise ajad digiregistratuuris avavad.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks?

Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).

Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.

Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.

Pärast endale sobiva vaba aja leidmist, saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.

Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.

Hetkel on liitunud vaktsineerimise aegade broneerimisega järgmised tervishoiuteenuse osutajad:

Ida-Viru Keskhaigla

Hiiumaa Haigla

Ida-Tallinna Keskhaigla

Läänemaa Haigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Lääne-Tallinna Keskhaigla

Lõuna-Eesti Haigla

Narva Haigla

Pärnu Haigla

Põlva Haigla

Rakvere Haigla

Raplamaa Haigla

Tartu Ülikooli Kliinikum

Valga Haigla

Viljandi Haigla

Meditiim

OÜ Kodudoktori PAK Sinu Arst

SA Põltsamaa Tervis

OÜ Corrigo

Laagri Perearstikeskus

Järvamaa Haigla

Kuressaare Haigla

Märksõnad
Tagasi üles