T, 28.03.2023

Ajaloolise Vanatoa turismikompleksi saab kätte miljoniga

Kristina Õun
, Reporter
Ajaloolise Vanatoa turismikompleksi saab kätte miljoniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: www.kv.ee

Muhu saarel on müügis ajalooline renoveeritud Vanatoa turismihotell koos maade, saunade ja Pärdi taluga. Kogu kompleksi hinnaks on kinnisvaraportaalis märgitud 995 000 eurot.

Kinnisvaramaakler Maire Roose ütles, et möödunud nädala lõpus ülespandud kuulutus on pälvinud väga palju tähelepanu, kuid hetkel ei ole kompleksil veel potentsiaalseid ostjaid järjekorras ootamas. “Küsitud on küll. Kuulutusel on klikke väga palju. See on lihtsalt niivõrd ainulaadne ja ajalooline krunt ning selle hinna sisse käib lisaks turismihotellile veel ka Pärdi talu, mitmed kuurid, saunad ja tosin väärtuslikku maatükki. Seal hulgas on ka metsamaid ja mereäärseid maatükke, millega annab samuti midagi ette võtta,” rääkis maakler. Tema sõnul ei ole Vanatoa turismihotelli välismaalasest omanik müügi põhjust täpsemalt kommenteerinud, ent piiri tagant on Muhus ajakulukas käia ning sellest tuli ka otsus hotell järgmisele omanikule edasi anda.

Foto: www.kv.ee
Foto: www.kv.ee
Foto: www.kv.ee

Kuressaare linnast 66 km kaugusel asuva ja 12 732 m² krundil laiuva talu hoonestik moodustab ühe vanematest talukompleksidest külas, mille ajalugu ulatub tagasi 16. sajandisse. Kinnisvaraportaal KV.EE kirjutab, et Vanatoa taluhotellile pani aluse Jaan Schmuul 1858.–1939. a ning Eesti taasiseseisvumise järel tagastati maja seaduslikule omanikule Rudolf Schmuulile. 2007. aastal müüdi talu koos selle juurde kuuluvate paljude maadega praegusele omanikule. Koguva on üks ilusamaid ja ehedamaid kalurikülasid Muhu saarel, see on ääristatud paljude kiviaedadega ja selle ajalugu ulatub 1532. aastasse. Seal on rohkelt rohelust ja saarele omaseid kadakaid, kirjutab portaal. 11 toaga Vanatoa taluhotell on värskelt renoveeritud ja seal on säilinud palju Muhu mustreid.

Märksõnad
Tagasi üles