Saaremaa võõrustab taaskord lahtiseid meistrivõistluseid veelauasõidus

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Foto: Jakob

Sellel laupäeval ja pühapäeval saab Saaremaal näha Euroopa tasemel hullumeelseid veelauatrikke. Pidula wakepargis peetakse 31. juulil ja 1. augustil teist korda Man Over Board Saaremaa Open’21 meistrivõistluseid veelauasõidus.

Lahtistele meistrivõistlustele on oodatud võistlema nii professionaalsel tasemel sõitjad kui harrastajad, lapsed ja täiesti alagajad, et oma võistlushimu saaksid kustutada kõik olenemata oskustest, soost ja vanusest.

Pidula wakepargi juhataja Janet Väärtnõu kinnitab, et lisaks võistlejatele on oodatud ka pealtvaatajad. „Avatud on ka katuseterrassiga kohvik, kus serveerime pitsasid ja burgereid ja maitsvaid kokteile. Õhtul on oodata muhedat after-wake pidu,“ julgustab ta kõiki meistrivõistlustest osa saama.

Muljetavaldav on see, et kui eelmisel aastal võistles kokku 19 veelaudurid, siis sel aastal on registreerunud osvaõtjaid juba üle 50, mis tähendab, et tulemas on üks Eesti suurimaid wake’i üritusi.

Registreerunute seas on pea kogu Eesti veelauaparemik, sealhulgas Eesti parim maisveelaudur Mari-Liis Siimon. Lisaks veel talendikad Eesti veelaudurid vennad Oliver ja Marko Malsub ja noored tulevikulootused Uku Kustav Oidermaa, Hondar Dagfinn Väärtnõu ja paljud teised.

Võistluspäev avatakse registreerimisega kell 9 hommikul. Võistlused algavad kell 11.15. Õhtupoolik jätkub meeleoluka rannapeoga „After-wake“, kus saab mahedate suviste rütmide saatel koos võistlejate ning teiste heade inimestega hiliste õhtutundideni tantsida. Pealtvaatajetele on võistlused ja pidu täiesti tasuta ja kõik on oodatud.

Tagasi üles