N, 23.03.2023

Parvlaev Tõll asub homsest Virtsu-Kuivastu liinile

Saarte Hääl
Parvlaev Tõll asub homsest Virtsu-Kuivastu liinile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parvlaev Tõll Tallinna Vanasadamas
Parvlaev Tõll Tallinna Vanasadamas Foto: Madis Veltman

Parvlaev Tõll lahkub täna Vanasadamast, et jõuda hommikuks Virtsu sadamasse ning asuda homsest Virtsu-Kuivastu liini teenindama. Taastub tavapärane parvlaevaliiklus.

TS Laevade juhatuse liikme ja laevandusvaldkonna juhi Guldar Kivro sõnul õnnestus eile simuleerida sarnast olukorda nagu õnnetuse hetkel ja viga andis endast uuesti märku. „Sellest järeldus, et selline anomaalia tekib vaid teatud parameetrite kokkulangemisel ja hübriidrežiimil sõites. Oleme jõudnud õnnetuse põhjusele lähemale, kuid täpne viga hetkel veel teada pole, jätkuvad andmete analüüs ja tootjate poolsed süsteemitestid virtuaalses keskkonnas.“

„Toome laeva homsest tagasi Saaremaa liinile ning kuni vea põhjuse täpse väljaselgitamiseni sõidab Tõll vaid diisel-elektrilises režiimis ehk samas konfiguratsioonis kui meie teised kolm põhilaeva. Samal ajal jätkub hübriidlaeva süsteemide testimine ja kontroll täpse vea tuvastamiseks,“ selgitas Kivro.

„Hea, et saame Tõllu tagasi liinile tuua varem kui eelnevalt välja käidud 10. august. Teame, et parvlaeva Tõll liinilt eemalolek on põhjustanud ebamugavust nii saarte elanikele, turistidele kui ka ettevõtjatele, kuid seda enam on heameel tavapärase parvlaevaliikluse taastumise üle,“ kommenteeris olukorda majandus-ja taristuminister Taavi Aas.

Tõllu liinile toomisega taastub tavapärane parvlaevaliiklus, mis tähendab, et alates 7. augustist teenindavad Hiiumaa liini taas kaks suurt põhilaeva ehk Leiger ja Tiiu ning Saaremaa liini kaks suurt põhilaeva Tõll ja Piret ning lisareise teeb vajadusel parvlaev Regula.

Märksõnad
Tagasi üles