Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Politsei otsib Saaremaa kelmi ohvreid

Marek Tamm FOTO: Kuvatõmmis

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ametnikud pidasid juuli keskel kaheks ööpäevaks kinni mehe, keda kahtlustatakse kelmustes. Politseil on alust arvata, et tal võib olla seni teadaolevast rohkem ohvreid.

Kahtlustuse kohaselt on 50-aastane mees esinenud teise isikuna ja pakkunud kannatanutele võimalust osaleda erinevates väljamõeldud äriprojektides. Isik võis tegutseda ettevõtete OÜ Armor Kings Beer, OÜ Norden Kings Beer või OÜ Vikings Beer kaudu. Politseil on alust kahtlustada, et ohvreid võib olla veelgi.

Kes tunneb fotol oleva mehe ära või kellel on olnud ärisuhteid mainitud ettevõtetega ning kes võib olla sarnase petuskeemi ohvriks langenud, palun andke sellest teada Regina Hasinale (regina.hasina@politsei.ee, telefon 612 4336) või Vadim Bogdanovile (vadim.bogdanov@politsei.ee, telefon 612 4417).

Saaremaal Leisis elavat Marek Tamme, varasema nimega Alle, kes kutsub end ka Marek Lundbergiks, on varem karistatud kelmuste ja võltsimiste eest. 2017. aastal määras Harju maakohus mehele kokku nelja-aastase liitvangistuse, mis asendati 1440 tunni üldkasuliku tööga. Kohus mõistis talt välja ka kokku üle 48 000 euro eraisikute kasuks ja ligi 130 000 eurot Tamme pankrotti aetud äriühingule 1Grupp A&M OÜ. Sisuliselt raiskas Tamm firma raha ära ja põhjustas maksejõuetuse.

Novembris kirjutasime Saarte Hääles, et end Eesti poliitikutele ja ärimeestele Rootsi miljardäri sohitütre Johanna elukaaslase ja laste isana tutvustanud Tamm pettis välja väidetavalt kümneid tuhandeid eurosid.

Tagasi üles
Back