Saarlasel Robert Virvesel on matemaatiline võimalus ralli maailmameistriks tulla

Saarte Hääl
Copy
VAATAME, MIS SAAB, me tahame võtta siit maksimumi ja kogemusi koguda, ütles Virves JWRC võistluse eelvaates.
VAATAME, MIS SAAB, me tahame võtta siit maksimumi ja kogemusi koguda, ütles Virves JWRC võistluse eelvaates. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Sel nädalal toimuv Kataloonia MM-etapp on finaalvõistlus autoralli MM-sarja juunioridele. Kuigi MM-tiitli suuremad pretendendid on soomlane Sami Pajari, britt Jon Armstrong ja lätlane Martinš Sesks, siis teoreetiline variant esimeseks tõusta on ka saarlasel Robert Virvesel.

Postimees kirjutas, et kuigi Virvese jaoks pole debüüthooaeg kulgenud just kõige rõõmsamates toonides, siis JWRC-sarja reeglid näevad ette, et viimasel etapil on laual topeltpunktid. Lisaks läheb mahaarvamisele iga sõitja kõige kehvem tulemus.

Virves on neljalt etapilt saanud kaks kolmandat kohta, kuid on sama palju kordi pidanud leppima ka seitsmenda tulemusega. Nii on ta punktitabelis kuues, kuid kuna esikohta hoidvast Sami Pajarist lahutab teda 49 punkti ja laual on 50 punkti, lisaks ka lisapunktid katsevõitude eest, siis vähemalt teoreetiliselt on saarlasel ka tiitlivõimalus.

Tagasi üles