P, 7.08.2022

VIDEO ⟩ Valijad polnud Madis Kallast unustanud

Miks ta koroonakevadel taandus?
Raul Vinni
, ajakirjanik
Valijad polnud Madis Kallast unustanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Koroonaajal vallavanema kohalt taandunud ja poolteist aastat pildilt maas olnud Madis Kallase tagasitulekut ei oodanud ühegi erakonna esinumber.

Kõikide erakondade esinumbrid kinnitasid, et Madis Kallase tagasitulek oli nende valimiste kõige suurem üllatus, mida sellisel kujul keegi oodata ei osanud. Kallase järel teise tulemuse saanud EKRE esinumber Kristjan Moora tunnustas võitjat ja märkis, et järelikult on Kallas teinud midagi sellist, mis rahvale meelde jäänud on ning teda taas rõõmuga vastu võttis. 

Eelmiste valimistega võrreldes vaid kolmteist häält vähem saanud Kallas oli isegi üllatunud. Ta oli lootnud poole vähem hääli, kui tegelikult anti.

Kallase algne plaan oli poliitikasse tagasi tulla järgmiste valimiste ajal nelja aasta pärast, kuid inimeste toetus pani ta alles eelmisel nädalal ümber mõtlema. Just siis teatas ta valmisolekust taas vallavanem olla.

Madis Kallas eitas, et tema koroonaajal taandumise plaan oli peen arvestus tulevast poliitilist karjääri säilitada. „Ma olin täiesti läbi,” meenutas ta 2020 aasta koroonakevadet. „Ei oleks seda ametit kauem pidada suutnud.”

Tulevane vallavanem ütles, et järelikult on ta ikkagi Kuressaare linnapea ja Saaremaa vallavanemaks oldud aastate jooksul teinud midagi õigesti, kui rahvas talle oma toetuse andis.

Algselt Terve Saaremaa esinumber olnud Mikk Tuisk tunnistas samuti, et tema Kallaselt taolist tulemust oodata ei osanud. Samas ei ole tal ka midagi selle vastu, et vallavanema amet on selleks korraks lõppenud ning suure tõenäosusega jätkab ta abivallavanemana.

Märksõnad
Tagasi üles