R, 27.01.2023

Ametikooli uhiuues restoranis sai nautida Prantsuse toitu

Galerii!
Monika Metsmaa
, Toimetaja
Ametikooli uhiuues restoranis sai nautida Prantsuse toitu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
HEAD ISU: Ümberehituse eesmärk oli see, et iga külastaja saaks tõsta taldrikule neid roogasid, mida ta ise soovib ja meelepärases koguses. Samuti saab ta oma toidu ise kaaluda ja iseteeninduskassas selle eest maksta. Esiplaanil õpetajad Maiju Zuping (vasakul) ja Marella Kakkum.
HEAD ISU: Ümberehituse eesmärk oli see, et iga külastaja saaks tõsta taldrikule neid roogasid, mida ta ise soovib ja meelepärases koguses. Samuti saab ta oma toidu ise kaaluda ja iseteeninduskassas selle eest maksta. Esiplaanil õpetajad Maiju Zuping (vasakul) ja Marella Kakkum. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaare ametikooli vastremonditud avar restoranisaal sai viimase lihvi õigeks ajaks, et külalised võiksid korraga nautida uhiuut sisekujundust ja Prantsuse kokakunsti.

Eile veerand tundi enne südapäeva sagis restoranis kenake hulk rahvast – kes tõi köögist roogasid, kes sättis neid ruumi keskel seisvasse bufeeletti. Kes tutvustas saabunud külalistele toitu, kes tõstis seda juba taldrikule, et seejärel võtta istet saali seina ääres kuldkollastel diivanitel samas toonis laudade taga ning oma lõunat nautida.

“Kuna Prantsusmaa suursaatkonnad üle maailma kutsuvad restorane üles Prantsuse kööki tutvustavaid üritusi korraldama, otsustasime ka meie selles kampaanias kaasa lüüa ja Prantsuse roogasid oma lõunabufees pakkuda,” ütles restorani teenindusjuht Anu Soosaar. Eestist osaleb ettevõtmises 15 restorani ja ametikooli.

Märksõnad
Tagasi üles