Veebruarist tõusevad suursaarte ja mandri vaheliste parvlaeva piletite hinnad (1)

BNS
Copy
Parvlaev Tõll.
 
Parvlaev Tõll.  Foto: Madis Veltman

Veebruarist tõusevad hüppeliselt suursaarte ja mandri vaheliste parvlaevade piletite hinnad, kohalikele jäävad hinnad samaks.

Kui Saaremaa liinil maksab praegu täiskasvanu reisijapilet kolm eurot, siis 1. veebruarist paneb riik sellele 1,29 eurot otsa. Sõiduauto pilet maksab praegu Saaremaa liinil 8,40 eurot, millele lisandub veebruarist 3,6 eurot. Hiiumaa liinil maksab praegu reisijapilet 3,40 eurot, millele tuleb otsa 1,46 eurot. Sõiduauto pileti hind kerkib praeguselt 10 eurot 14,29 euroni.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium põhjendab suurt hinnatõusu diisli ja elektrihinna. kasvuga. Samal lubab riik, et kohalike elanike piletihind jääb muutumatuks mõlemal liinil.

„Nii nagu mitmes teises valdkonnas, siis oleme paratamatult jõudnud kõrgete energiahindadega olukorda, kus peame tõstma meie maanteede pikenduste ehk suursaarte parvlaevade piletihindu. Kuigi pakume iga aasta üha rohkem lisareise, siis pole riigieelarve toetus kasvavate kuludega sama sammu käinud,“ selgitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Järgmisel suvel on kavas teha Saaremaa liinil 529 ning Hiiumaa liinil 212 lisareisi. Kohalikele elanikele jääb piletihindade muudatustega nii reisija kui auto sooduspilet samaks.

Auto sooduspiletiga saavad sõita need suursaarte püsielanikud, kes on sama sõiduki registreerimistunnistuse kohaselt sõiduki omanikuks, vastutavaks kasutajaks või kasutajaks.

Suurte veokite ja busside piletihind tõuseb 3 euro võrra, haagiste piletihinnale lisandub 2 eurot. Liinibusside hind jääb samaks.

"Oleme proovinud hinnatõusu vältida, kuid kahjuks peame arvestama juba täna uue aasta kulude prognoosiga ning sisendhindade kallinemisega. Küll aga olen nõus saarte esindajate ettepanekuga, et peaksime põhjalikult vaatama suursaarte teenindamise hinna indekseerimisse, et tulevikus muuta kogu teenust jätkusuutlikumaks ning ennetada sarnaseid halbu üllatusi,“ lisas Aas.

Viimati tõsteti suursaarte parvlaevaliinide hindu 2019. aasta mais.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles