K, 5.10.2022

Saaremaa vald plaanib tõsta huvi- ja ringijuhtide palku

Raul Vinni
, ajakirjanik
Saaremaa vald plaanib tõsta huvi- ja ringijuhtide palku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urmas Treiel ütles, et haridusosakonna jaoks on palkade kõrval üks kõige suuremaid valukohti erihuvihariduse rahastamine.
Urmas Treiel ütles, et haridusosakonna jaoks on palkade kõrval üks kõige suuremaid valukohti erihuvihariduse rahastamine. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa valla hariduses on palgatõusu kõrval oluliseks eesmärgiks viletsamas olukorras olevate valdkondade nagu üldhariduskoolide huvi- ja ringijuhtide palkade järeleaitamine üldisele tasemele.

Haridustöötajate palgad on viimasel ajal Saaremaa vallas paljuräägitud teema. Vallavolikogu praeguse koosseisu esimene istung läks ajalukku sellega, et Kuressaare muusikakooli õpetajad käisid seal meeleavaldusega nende madalatele palkadele tähelepanu pööramas.

Saaremaa valla 2022. aasta eelarves on ette nähtud üldhariduskoolide õpetajate palgatõus 7,3% ehk 1412 euroni kuus, seeläbi tõusevad ka lasteaiaõpetajate palgad. Magistrikraadiga lasteaiaõpetaja töötasu on vallavalitsuse poolt samuti määratud 1412 eurot kuus ning bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse ja nõuetele vastava muu haridusega lasteaiaõpetaja töötasu on 1271 eurot kuus.

Märksõnad
Tagasi üles