L, 1.04.2023

Saaremaal 56 positiivset nädalas ⟩ Kooliperede kiirtestimine kinnitab viiruse laialdast levikut

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Covid-19 kiirtestimine koolis.
Covid-19 kiirtestimine koolis. Foto: Sander Ilvest

Üldharidus- ja kutsekoolides toimunud kiirtestimiste käigus tuvastati sel nädalal 3899 positiivset testitulemust, mida on üle kolme korra rohkem kui möödunud nädalal. Saare maakonna koolides oli sel nädalal kokku 56 positiivset tulemust.

Positiivsetest 17 olid üldhariduskoolide alla 12-aastased lapsed, 32 üldhariduskoolide vanemad, kui 12-aastased õpilased, positiivse testi sai ka kolm kutsekooli õpilast ning neli üldhariduskoolide töötajat.

Haridus- ja teadusministri *Liina Kersna* sõnul levib väga laialdaselt koroonaviiruse omikroni tüvi ning ka õppeasutustes on nakatumine kiirelt kasvanud. “Näeme, et valdav enamus kiirtesti positiivsetest tulemustest on tulnud ootuspäraselt Harjumaalt, kus on ka kõige rohkem inimesi, ja ka Tartumaalt. Aga nakatumiste tõusu saab täheldada ka Pärnumaal ja Lääne-Virumaal,” selgitas minister Kersna. “Soovitame kindlasti kogu koolipere kiirtestimisi järgmisel nädalal jätkata – kaks korda nädalas kõrge nakatumisega piirkondades ning vähemalt korra nädalas ülejäänud piirkondades,” selgitas Kersna.

Ministri sõnul on mõistetav, kui viiruse leviku takistamiseks on vaja osa klasse või kogu õppeasutus lühiajaliselt distantsõppele saata, kuid need otsused peavad olema kaalutletud, läbi räägitud koolipidaja ja Terviseametiga ning lapsed tuleks saata distantsõppele võimalikult lühikeseks ajaks. „Kui vähegi võimalik, tuleb õpilastele võimaldada kontaktõpet,“ ütles minister Kersna.

Üldhariduskoolides sai sel nädalal positiivse kiirtesti tulemuse 3321 õpilast ja 439 töötajat, kutsekoolides 113 õpilast ja 26 töötajat. 55% positiivsetest kiirtestidest on tuvastatud Harjumaa koolides. Koole, kus polnud ühtegi positiivse kiirtesti tulemusega õpilast, oli eelmisel nädalal 252, aga sel nädalal 170, neist 160 üldhariduskoolid (32% vastanutest) ja 10 kutsekoolid (33% vastanutest).

Kokku vastas küsitlusele 501 üldhariduskooli ja 30 kutsekooli ning neis testiti kokku ligi 140 000 õpilast ja 24 000 töötajat, sh 128 039 õpilast ja 21 967 töötajat üldhariduskoolides ning 12 260 õpilast ja 2226 töötajat kutsekoolides. Keskmiselt testiti üldhariduskoolides 81% õpilastest ja 87% töötajatest ning kutsekoolides 65% tasemeõppe õpilastest ja 79% töötajatest (mitte arvestades praktikal viibinud õpilasi).

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles