/nginx/o/2022/03/21/14438784t1h2c18.jpg)
Eile algas ja täna jätkub Kuressaares Thule kojas järjekorras juba VII üle-eestiline huvihariduskonverents “Mis tuuled puhuvad?”. Tänavusel konverentsil on rekordarv osalejaid.
Tänavuse huvihariduskonverentsi alateema on #teineteisele. Konverentsi korraldajate sõnul keskendutakse seekord iseendale ja teineteisele, täpsemalt aga jagamisele, märkamisele ja toetamisele. Püütakse jõuda ka selgusele, mille poolest erineb huvijuhi amet noorsootöötaja ametist. Ja kas üldse erineb, sest noored, kellega tegeleda tuleb, on nii noorsootöötajal kui ka huvijuhil samad.
Huvihariduskonverentsi üks korraldajatest, Aste rahvamaja juhataja Triino Lest ütles, et koos esinejate ja tehnilise personaliga on tänavu osalejaid 165.
“Varem ei ole see arv kunagi nii suur olnud, sest eelmistel aastatel toimusid konverentsid Kuressaare teatri hoones. See maja aga lihtsalt ei võimaldanud nii suurt hulka inimesi vastu võtta,” tõdes ta. “Nüüd siis oleme esimest korda Thule kojas. Praegu on meil siin peaaegu maksimumarv inimesi, keda me selles majas saame vastu võtta.”
Esinejate seas võtavad täna, huvihariduskonverentsi teisel päeval sõna näiteks haridusteadlane ja andragoog, Tallinna ülikooli õppejõud Halliki Põlda, kes räägib annete toetamise võimalusest huvihariduses. Andekusuuringud on Halliki Põlda tähelepanu all olnud juba üle kümne aasta.
Veel esineb täna hariduskonverentsil Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava programmijuht Lii Araste. Tema ettekande teema on “Huvide juhtimine kogukonnas”.
Noorsootööst Muhu vallas annab ülevaate vallavanem Raido Liitmäe. Oma tutvustuseks ütles ta, et vallavanemana on ta alates 2010. aastast pidanud ka noorsooteemadega kokku puutuma.
“Kuid minu töömehe teel on ka lühike ajajärk Orissaare gümnaasiumi klassivälise töö organisaatorina, mil puutusin noortevaldkonnaga kokku otseselt ja igapäevaselt,” lisas ta.
/nginx/o/2022/03/21/14438790t1he154.jpg)
Eile esines konverentsil EQversity koolitaja Marko Lepik, kes rääkis teemal, kuidas muutustest tekkiva pingega oskuslikult toime tulla. Riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri ettekande pealkiri oli aga “Noored ja tippsport – kas ületamatu väljakutse?”.
Ühtekokku oli Kuressaare huvihariduskonverentsil seekord 12 esinejat.
Esimene üle-eestiline huvihariduskonverents toimus toonase Kuressaare linnavalitsuse ja Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira koostöös 2015. aastal. Omal ajal oli selle korraldamise peapõhjus noorsootööle jagunud vähene tähelepanu. Palju räägiti küll haridusest, vähe aga huviharidusest. Praeguseks on Kuressaare huvihariduskonverentsist saanud ainus selletaoline konverents Eestis.
Möödunud aastal toimus konverents virtuaalselt. “Vaid 2020. aastal olime sunnitud ürituse ära jätma, sest kõigest kolm päeva enne konverentsi algust pandi kogu Eesti lukku, ehkki kõik ettevalmistused olid meil juba tehtud,” meenutas Triino Lest.