N, 8.12.2022

Tubli Orissaare koolilaps pälvis sisekaitseakadeemia stipendiumi

Kristina Õun
, Reporter
Tubli Orissaare koolilaps pälvis sisekaitseakadeemia stipendiumi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KERTU GOIDIN on kõik kursused lõpetanud ainult väga heade tulemustega.
KERTU GOIDIN on kõik kursused lõpetanud ainult väga heade tulemustega. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Orissaare gümnaasiumi 11. klassi õpilane Kertu Goidin pälvis sisekaitseakadeemia noorte stipendiumi.

5000-eurone stipendium läks jagamisele kümne gümnasisti vahel, Kertu oli Saaremaalt ainuke.

Orissaare gümnaasiumis antakse sisekaitselist kutseõpet 2010. aastast. "Kolme aasta jooksul saavad õpilased nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi pääste, politsei ja piirivalve valdkonnast," ütles õppealajuhataja Hilde Kurg.

Õppealajuhataja sõnul on stipendiumi pälvinud Kertu kohusetundlik, töökas ja arukas noor inimene, kes maast madalast osalenud koos emaga naiskodukaitse ettevõtmistes ja olnud aktiivne kodutütar.

KOOLIAASTAT LÕPETAMAS: Piirivalve suuna õpetaja vanemkomissar Riho Õun viib igal aastal suve hakul oma õpilased merele, et õppeaastale väärikas punkt panna.
KOOLIAASTAT LÕPETAMAS: Piirivalve suuna õpetaja vanemkomissar Riho Õun viib igal aastal suve hakul oma õpilased merele, et õppeaastale väärikas punkt panna. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Sealt on kasvanud ka arusaamine, kuidas on võimalik oma riigi turvalisuses kaasa rääkida ja toimetada.

Kertu ütles, et valis sisekaitse suuna, sest see on talle alati huvi pakkunud. Ka tema vend õppis sisekaitse suunal ning tekitas oma juttudega ões huvi selle valdkonna vastu veel enne, kui Kertu gümnaasiumisse läks.

"Mul on olnud mõte samal alal edasi õppida. Enim huvitab mind midagi politsei valdkonnast. Koerajuht on kõige huvipakkuvam, sest ma ise armastan koeri," sõnas Kertu.

9. klassi lõpus oli Kertu kindel valik Orissaare gümnaasiumi sisekaitse õppesuund. Tänaseks on tal läbitud kohustuslikud kursused politseitöö üldalustest, vabatahtliku päästja I ja II kursus ning käsil on piirivalvekursus.

Kõik kursused on Kertu lõpetanud ainult väga heade tulemustega. Lisaks on ta jõudnud osaleda riigikaitsekursusel ning läbitud on nii kolmepäevane riigikaitse õppelaager kui ka sisekaitse praktikalaagrid.

Vabatahtliku päästja koolitus läbitakse päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe juhtimisel ning Hilde Kure sõnul innustavad Lindmäe väga õpetlikud kogemused, mida ta humoorikalt edastada oskab, iga noort õppimisse panustama.

Praktilisi oskusi harjutatakse Orissaare komando päästjate käe alla, saades ühtlasi ettekujutuse päästeametnike tööst.

Politseivaldkonna ja abipolitseinike tööst annavad noortele ülevaate vanemkomissarid, Orissaare piirkonnapolitseinik Ahto Aulik ja Kuressaare piirkonnapolitseinik Kaisa Nurm.

Täiendavalt õpetab noortele teadmisi piirivalvest vanemkomissar Riho Õun. Kure sõnul on Riho Õun võtnud südameasjaks piirivalvetööd ka praktikas tutvustada ja nii käivad kõik 11. klassi õpilased igal aastal Kuressaares praktikal. Nii ka eile.

Oma töösse kaasavad politseivaldkonna õpetajad ka kolleege, et õppetöö käigus saaksid läbi vaadatud kõik politseitöö eripärad ja võimalused. Selgeks saadakse algteadmised enesekaitse kohta ning tehakse tutvust ka teenistuskoertega.

Hilde Kurg ütles, et kõik kolm õpetajat on noortele eeskujuks oma meeldiva suhtlemise, rahuliku meele ja põhjalikkusega. Ta lisas, et kogemused, teadmised ja asjalik suhtumine on parimad väärtushinnangute kujundajad.

"Et selles ametis leida aega õpetajatööks, väärib kindlasti eraldi tunnustamist. Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meie kooli õpilastel on selline võimalus ja suurepärased õpetajad," sõnas Kurg.

Lisaks sisekaitse valdkonna teadmistele õpivad selle õppesuuna valinud õpilased juurde ka suhtluspsühholoogiat. Seda aitab omandada psühholoog Pirgit Pihlasalu.

Märksõnad
Tagasi üles