N, 8.12.2022

Põllumehed said Leisi külje all sõita maailma kiireima traktoriga

Ain Lember
, Toimetaja
Põllumehed said Leisi külje all sõita maailma kiireima traktoriga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
DEMOPÄEVAL: Stokkeri tehnikaesitluse korraldamisel põhilise töö teinud Tanel Aru jäi koos tütar Sofiaga pildile maailma kiireima traktori kõrval.
DEMOPÄEVAL: Stokkeri tehnikaesitluse korraldamisel põhilise töö teinud Tanel Aru jäi koos tütar Sofiaga pildile maailma kiireima traktori kõrval. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Baltikumi suurim tööriistade müügikett Stokker korraldas Aru külas Leisi maantee ääres demopäeva, kus esitleti ka maailma kiireimat seeriatoomises olevat traktorit.

Stokkeri põllumajandusmasinate müügispetsialist Tanel Aru ütles, et kui tavaline traktor sõidab kuni 50 km/h, siis JCB Fastrac 8330 võib liikuda kuni 70 km/h.

Demopäeval käis tehnikat uudistamas 150 põllumeest üle terve Saare-ja Muhumaa, samuti oli huvilisi Hiiumaalt, Läänemaalt ja Pärnumaalt. Tavatult kiire traktor meelitas põllumehi seda riistapuud ise järele proovima. Esimeste hulgas tegi katsesõidu roolipiiga Helju Kaubi. Naistaluniku sõnul ta traktoril gaasipedaali põhja ei vajutanudki. “Seitsekümmend võis panna, rohkem ei lubatud, aga poiss ütles, et võtab rohkem ka peale.”

Märksõnad
Tagasi üles