K, 5.10.2022

AJA LUGU ⟩ Legendaarset Atu putkat meenutavad rammusad friikad ja prisked burksid

Mehis Tulk
, toimetaja
Legendaarset Atu putkat meenutavad rammusad friikad ja prisked burksid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KELLA ALL: Harilikest putkadest eristas Kaevu kioskit omapärane ehituslik lahendus ja hoone kohal trooniv kell.
KELLA ALL: Harilikest putkadest eristas Kaevu kioskit omapärane ehituslik lahendus ja hoone kohal trooniv kell. Foto: Erakogu

Üheksakümnendate aastate algus ja väikeettevõtluse kiire areng avaldus muu hulgas ka putkamajanduse õitsele puhkemises. Kuressaare linnapilti ilmunud müügikohtadest oli üks legendaarsemaid kindlasti Kaevu tänava kiosk, rahvasuus tuntud kui Atu putka.

Rein Lember, kelle jaoks kioskipidamine kujunes enam kui kümneks aastaks pere peamiseks sissetulekuallikaks, sai ettevõtlusalased tuleristsed juba mõned aastad varem. “Nõukaaja lõpul otsisime oma lennukatele ideedele väljundeid ja siis läks lahti kooperatiiviliikumine,” meenutab ta.

Asutati kooperatiiv Tare, kus osanikeks neli eraisikut ja kollektiivliikmena Tallinna keemiainstituut. “See andis sidemed ja võimaluse ka finantse liigutada. Rubla oli sellel ajal muutunud juba kergekaaluliseks madratsi täitematerjaliks,” sõnab Rein. Aga kui oli raha ja sidemeid, siis võis korda saata igasugu asju. Kooperatiiv Tare pani püsti puhkekeskuse ja baari Sutus. “Rentisime selle välja, seal tegeldi turismiga, siis müüsime osaluse maha,” räägib Rein.

Märksõnad
Tagasi üles