K, 30.11.2022

SAARLANE ⟩ Priit "Viirelaid" Villemson: Viirelaiu president ja pantvang ühes isikus

Vaata Viirelaiu külastusest ka videot!
Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Priit "Viirelaid" Villemson: Viirelaiu president ja pantvang ühes isikus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EI TUNNE END ERILISELT: Endises Viirelaiu majakavahi majas, kus ka Priidul oma tuba, juttu ajades tõdeb mees, et inimesed kipuvad temasse vahel justkui kadedusega suhtuma, kuna tal n-ö oma saar on. Teda see kuidagipidi uhkemaks muutnud aga pole.
EI TUNNE END ERILISELT: Endises Viirelaiu majakavahi majas, kus ka Priidul oma tuba, juttu ajades tõdeb mees, et inimesed kipuvad temasse vahel justkui kadedusega suhtuma, kuna tal n-ö oma saar on. Teda see kuidagipidi uhkemaks muutnud aga pole. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kui varem viibis Priit Villemson (42) Viirelaiul terve hooaja "täiskohaga", siis sel kevadel jooksis ta omadega ummikusse. Priit ütleb otse – ta põles läbi ja samamoodi jätkata ei saanud. Kuid päriselt lahkuda ka mitte. Tema Vabariik ju, kuidas saakski.

Nii muutis mees taktikat ja käib edaspidi oma tillukesel saarel vaid oluliste ürituste ajal või vajalikke asju ajamas. Iga päev teda siin ei näe.

Nädalapäevad tagasi tuli Priit siiakanti pealinnast, oma kodust. Ootas novembrihallil neljapäeva hommikul Virtsu sadamas, et me laevalt maha sõidaksime ja ta paati astuksime. Olime mõni minut hilinenud, kui mu telefoni potsas sõnum Priidult: “Te vist ei tulnud?” Imestasin, kas keegi tõesti teeks nii – ajaks mehe paarisaja kilomeetri kauguselt kohale ja ise ei ilmuks välja... Loomulikult tulime, mõtlesin ja silmasin siis sadama paadikail Priitu: “Kohal!”

Märksõnad
Tagasi üles