K, 1.02.2023

Uustulndi "Avamere" viies osa ilmub järgmise aasta alguses

Urmas Kiil
Uustulndi "Avamere" viies osa ilmub järgmise aasta alguses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
OMA RAAMATUTE ISELOOMUSTAMISEKS ütles Lembit Uustulnd, et osaliselt toetuvad need kindlasti faktidele, kuid alati on neis faktides ka tema oma arusaam ja tõlgendus. "Eelkõige on see ikkagi ilu- ja mitte ajalookirjandus. Samas annan ma aga läbi ilukirjanduse edasi ka ajalugu ja räägin sellest, mida tol ajal tehti, kuidas töötati ning millised olid tolle aja inimeste ootused ja mõtted."
OMA RAAMATUTE ISELOOMUSTAMISEKS ütles Lembit Uustulnd, et osaliselt toetuvad need kindlasti faktidele, kuid alati on neis faktides ka tema oma arusaam ja tõlgendus. "Eelkõige on see ikkagi ilu- ja mitte ajalookirjandus. Samas annan ma aga läbi ilukirjanduse edasi ka ajalugu ja räägin sellest, mida tol ajal tehti, kuidas töötati ning millised olid tolle aja inimeste ootused ja mõtted." Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Lembit Uustulndi romaanisarja "Avameri" viies osa alapealkirjaga "Meri taskus" jõuab lugejani eeloleva aasta jaanuaris või veebruaris. Praegu töötab kirjanik kuuenda osa kallal ja pole sugugi välistatud, et seegi ei jää viimaseks.

"Kõik on umbes nii, nagu minu abikaasa ütles, et see on nagu kalmõkkidel – istub hobuse selga, ratsutab ja laulab ega lõpeta ära," naeris Uustulnd. Tema sõnul olevat ka hiidlased talle hiljaaegu sõnumi saatnud, et enne 12. osa ilmumist ei tasuks lõpetamise peale mõeldagi.

Selgituseks, miks algselt triloogiana kavandatud raamatusari nüüd juba viienda osani jõudnud on ja muudkui jätkub, rääkis Uustulnd, et selles on "süüdi" tema endine vanemtüürimees Kalle Koitmaa.

Märksõnad
Tagasi üles