K, 31.05.2023

Perearsti vahetada on peaaegu võimatu

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments
DR TIINA TARKINI nimistu piiriks on määratud 2000 inimest. “Mul nii palju rahvast ei ole, aga seda ma ei soovigi,” lausus perearst, kel patsiente praegugi enam kui piisavalt.
DR TIINA TARKINI nimistu piiriks on määratud 2000 inimest. “Mul nii palju rahvast ei ole, aga seda ma ei soovigi,” lausus perearst, kel patsiente praegugi enam kui piisavalt. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Perearsti vahetada soovivad saarlased peavad arvestama sellega, et Kuressaare perearstinimistutes vabu kohti pole ja kohti napib ka maal.

Kuressaares elav Maris (nimi muudetud – toim) otsis mullu kevadel uut perearsti oma eakatele ja tõsiste terviseprobleemidega vanematele, kes maalt linna kolisid. Kuna nende endine perearst asus eriarstina tööle Kuressaare haiglasse, siis ta maal enam täiskasvanuid vastu ei võtnud. Küll aga jättis tohter Marise vanemad oma nimistusse, et neid vajadusel linnast aidata – kuni nad uue perearsti leiavad.

“Need ajutised asendajad, kes maal vastuvõtte tegemas käisid, ei saanud selle nimistu inimesi – ka mu vanemaid – linnas vastu võtta,” põhjendas Maris, miks ta oma vanematele uut perearsti otsima hakkas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles